Łuków

Święte Znaki przybyły do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

20
maj 2023

Kopia Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwie Męczenników Podlaskich przybyły do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, gdzie trwają Misje Ewangelizacyjne. Ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek witając Święte Znaki prosił Matkę Bożą Kodeńską i Męczenników Podlaskich o siłę w wytrwaniu w wierze.

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie od niedzieli 14 maja trwają Misje Ewangelizacyjne. Prowadzą je ksiądz Mariusz Zaniewicz i ksiądz Przemysław Świderski. Każdego dnia odbywają się Msze Święte z nauką misyjną i liturgie. Parafianie odnawiali w tym czasie przyrzeczenia chrzcielne, prosili o wybaczenie, na nowo odkrywali Pismo Święte i znaczenie Eucharystii. Wzięli też udział w Drodze Krzyżowej ulicami parafii.Siódmego dnia Misji Ewangelizacyjnych do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie przybyły Święte Znaki: Kopia Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwie Męczenników Podlaskich. Powitano je na placu przy ul. Świderskiej, skąd procesyjnie zostały wprowadzone do świątyni. Mszy Świętej, która była centralnym punktem tego dnia, przewodniczył ksiądz biskup Henryk Tomasik.

W niedzielę 21 maja, ostatniego dnia Misji Ewangelizacyjnych, na każdej Mszy Świętej odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, wyznanie wiary oraz poświęcenie misyjnych krzyży domowych. Główna Eucharystia dziękczynna za dar Kościoła z odnowieniem ślubów małżeńskich, podczas której parafianie pożegnają Święte Znaki będzie sprawowana o godzinie 13.00.Misje to szczególny czas w życiu parafii. Czas powrotu do źródeł wiary, aby poprzez modlitwę, słuchanie Bożego Słowa i czerpanie z mocy sakramentów dać się poprowadzić Bogu.AKup
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.