Łuków

Święty czas w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Przez osiem dni trwały tu Misje Ewangelizacyjne

17
wrz 2023

To był wyjątkowy czas. Święty czas, kiedy można było odkryć na nowo i umocnić swoją wiarę. Misje Ewangelizacyjne w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie rozpoczęły się w minioną niedzielę 10 września. Każdego dnia wierni spotykali się na Mszach Świętych i konferencjach. Odnawiali swoje przyrzeczenia chrzcielne, prosili o wybaczenie oraz na nowo odkrywali Pismo Święte i znaczenie Eucharystii. Wzięli też udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Siódmego dnia Misji do parafii przybyły Święte Znaki: Kopia Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz Relikwie Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Razem z parafianami, Święte Znaki witali kapłani oraz ksiądz biskup Henryk Tomasik, który następnie przewodniczył Eucharystii. Podczas homilii ksiądz biskup przypomniał historię nawiedzeń Maryi. Jak podkreślał, w tych nawiedzeniach Maryja zawsze mówił aby modlić się na różańcu i aby słuchać Jej Syna. Jak w Ewangelii: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”. I tą droga posłuszeństwa wobec Chrystusa, jak mówił ksiądz biskup, szli właśnie Męczennicy Podlascy, którzy oddali swoje życie w obronie wiary.

Misje to wyjątkowy czas. Jak mówi nam ksiądz Jerzy Duda, który razem z księdzem Wojciechem Hackiewiczem, występując w roli misjonarzy, poprowadzili Misje w łukowskiej Kolegiacie, „podobnie jak w Kościele są święte miejsca: Fatima, Częstochowa i Kodeń, tak i Kościół ma święty czas. Czas, kiedy Pan Bóg w sposób szczególny przychodzi do naszego życia, z łaską uzdrowienia i z łaską umocnienia naszej wiary. I takim świętym czasem w Kościele są misje”. Jak podkreśla też ksiądz Jerzy Duda, Misje to dobry początek: „One niczego nie kończą. To umocnienie, żeby pójść dalej. Ku własnemu szczęściu. Ku zbawieniu”.

Misje Ewangelizacyjne to czas powrotu do źródeł wiary, aby poprzez modlitwę, słuchanie Bożego Słowa i czerpanie z mocy sakramentów dać się poprowadzić Bogu. Odbywają się one w ramach obchodów jubileuszu 200-lecia powstania Diecezji Siedleckiej. W łukowskiej Kolegiacie misje kończą się 17 września.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.