Łuków

Trwają prace remontowe w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

25
cze 2024

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie rozpoczęły się już prace remontowe i konserwatorskie przy zespole klasztornym pobernardyńskim. Zmieniają się krypty kościoła, przyziemie świątyni oraz tzw. klasztorek. Wartość tych prac to ponad 3,5 mln zł.

Przypomnijmy. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pod nazwą „Prace remontowe i konserwatorskie przy zespole klasztornym pobernardyńskim w Łukowie”. Jest to kwota 2,8 mln zł pochodząca z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Po kilku miesiącach przygotowań, przystąpiono już do realizacji inwestycji. W jej zakres wchodzą roboty budowlane w kryptach kościoła, remont przyziemia świątyni wraz ze schodami oraz remont „klasztorka”, położonego w południowo-zachodniej części budynku poklasztornego.

O tym, co dzieje się obecnie w samej świątyni oraz w „klasztorku” mówi nam ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek.Całkowity koszt inwestycji trwającej na terenie parafii Podwyższenia Krzyża Świętego to 3,5 mln zł. Prace mają zakończyć się pod koniec tego roku.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Grzegorz Wt. 25.06.2024 10:32:50

Brawo Ksiádz Proboszcz 👍