Siemiatycze

Tyle dobra wokół, jest za co dziękować - „Dzień Przyjaciela i Dobroczyńcy” w WTZ

19
paź 2023

W Warsztacie Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach w środę 18 października świętowano „Dzień Przyjaciela i Dobroczyńcy”. W tym ważnym dla wspólnoty dniu Mszy Św. w kaplicy pw. św. Józefa przewodniczył ks. Jerzy Cudny, homilię wygłosił ks. Jarosław Błażejak, w koncelebrze modlił się też ks. Bartosz Ojdana. W konfesjonale posługiwał ks. Bogusław Kiszko. Msza św. i sprawowane po niej nabożeństwo prawosławne były okazją, by wspólnie modlić się w intencji przyjaciół i dobroczyńców Warsztatu.

Za obecność podczas Dnia Przyjaciela i Dobroczyńcy i za współtowarzyszenie warsztatowi w każdej potrzebie dziękowała wszystkim kierownik Warsztatu s. Stanisława, wyrazem wdzięczności za nieustające wsparcie obok modlitwy były upominki przygotowane specjalnie dla gości oraz przedstawienie w wykonaniu uczestników i pracowników WTZ.

Warto poświęcić tu słowo owym upominkom, bo na organizowanym rokrocznie Dniu Przyjaciela i Dobroczyńcy są za każdym razem inne i zawsze wyjątkowe. Tym razem na ręce gości trafiły – woskowijki, nowy ekologiczny produkt powstający w WTZ. Woskowijki to opakowanie wielokrotnego użytku do żywności. Mogą zastąpić folię aluminiową lub spożywczą czy też jednorazowe plastikowe pojemniki.

Zaproszeni goście – kapłani i siostry zakonne, przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji i firm, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez niepełnosprawnych uczestników WTZ wspieranych przez pracowników warsztatu. Zabawną, a jednocześnie pouczającą opowieść o Karkonoszu wyreżyserowała s. Marinessa.

Finałem spotkania była wspólna Agapa.

Warsztat Terapii Zajęciowej podobnie jak działający w Siemiatyczach Zespół Szkół Specjalnych, to miejsca, które przełamują stereotypy, łamią bariery, integrują i nieustannie udowadniają, że wszyscy jesteśmy tacy sami, bez względu na to z jakimi niepełnosprawnościami czy chorobami musimy się zmagać. W obu placówkach można doświadczyć tego, że najlepiej działającą terapią jest obecność drugiego człowieka i jego życzliwość.POBIERZ APLIKACJĘ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.