Siemiatycze

W ciszy serca przyjąć Bożą miłość tak jak to zrobił św. Józef. Kolejny dzień nowenny

19
mar 2023

Św. Józef musiał być bardzo szczęśliwy z Maryją mówił ks. Marcin Szymanik, który w sobotę, 18 marca sprawował Mszę Św. w kaplicy św. Józefa w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach. W homilii kapłan mówił, ze prawdziwa miłość wiąże się z głębokim szczęściem, niesamowitą radością, że osoba kochana jest obok. I to z pewnością czuł św. Józef.

Dalej podkreślał, że Pan Bóg wystawił tę miłość, to szczęście i radość na wielką próbę. Józef kochał prawdziwie, zaufał, przyjął Boże Słowo i był oparciem dla Maryi. Zrezygnował z tego co ludzkie i otworzył się na to, co Boże. Zajął się rodziną, wziął za nią odpowiedzialność. Kaznodzieja zwracał się do zebranych, by wpatrując się w św. Józefa zapytali samych siebie: - Czy to co ja robię służy mojej rodzinie? Czy mój współmałżonek jest szczęśliwy dzięki temu co robię? Czy moje dzieci widzą moją miłość?
Zachęcał, by w ciszy serca przyjąć Bożą miłość tak jak to zrobił św. Józef.

Nowenna ku czci Św. Józefa w Domu Rekolekcyjnym sióstr Karmelitanek w Siemiatyczach rozpoczęła się 11 marca, zakończy się 19 marca. Sprawowana jest w kaplicy pw. Św. Józefa przy ul. Głowackiego 2 codziennie o godzinie 19.00 - Msza św. z kazaniem, wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i modlitwy na każdy dzień nowenny. Odczytywane są prośby i podziękowania zapisywane przez wiernych na karteczkach.

W poniedziałek, 20 marca, Msza św. odpustowa także sprawowana będzie o godz. 19.00.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.