O tym się mówi

W diecezji drohiczyńskiej organizowany jest wyjazd na sylwestrowe Europejskie Spotkanie Młodych w Lublanie

17
lis 2023

Na koniec każdego roku tysiące młodych ludzi różnych narodowości gromadzi się na pięć dni w jednym z europejskich miast, żeby wspólnie dzielić sposób życia i kultury z mieszkańcami danego regionu. W tym roku 46. Europejskie Spotkanie Młodych przygotowane przez Wspólnotę z Taizé odbędzie się w stolicy Słowenii, Lublanie. Wyjazd na to wyjątkowe wydarzenie organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, koordynatorem wyjazdu jest ks. Piotr Jarosiewicz.

Młodzi uczestnicy spotkania z wielu stron świata wyruszają w drogę, zostawiając za sobą znajomy teren swoich domów, aby być przyjętymi i ugoszczonymi przez mieszkańców regionu; aby poznać i podzielić się z innymi swoją duchowością, kulturą, swoimi talentami i życiem; aby spotkać innych młodych ludzi z całej Europy oraz z innych kontynentów, a przede wszystkim, żeby razem na modlitwie rozpocząć nowy rok 2024.

Spotkanie w Lublanie odbędzie się od czwartku 28 grudnia (br.) do poniedziałku 1 stycznia 2024 roku. Na wyjazd można zapisywać się mailowo pisząc na adres ksm@ksm-drohiczyn.pl; lub telefonicznie pod nr 502 599 864.

Na pokrycie kosztów wyjazdu prowadzona jest zbiórka pieniędzy w portalu zrzutka.pl pod hasłem „Bilet dla brata i siostry na Taize - Sylwester oddany Bogu w modlitwie o pokój”. Zrzutkę można wesprzeć TUTAJ.

O planach witania nowego roku w duchu modlitwy o pokój na świecie 17 listopada w audycji „O tym się mówi” z ks. Piotrem Jarosiewiczem rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.
Grafika: KSM Drohiczyn
Foto: ks. PJ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.