Patronat medialny

W Drohiczynie odbył się II Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Pasyjnej

18
mar 2024

W niedzielę, 17 marca w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie odbył się II Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Pasyjnej. Jak zauważa ks. Wiesław Niemyjski, pieśni pasyjne zarówno słowem jak i melodią skłaniają nas do refleksji nad własnym życiem.

- Te pieśni w jakiś sposób opowiadają o naszym życiu, o naszym poszukiwaniu sensu życia, bo wszyscy jesteśmy zakorzenieni w Misterium Pana Jezusa. Myślę, że to jest środek na nasze czasy - trochę szalone, zagonione – żeby się zatrzymać i odpowiedzieć jaki tak naprawdę jest sens mojego życia.

Przegląd cieszył się dużym zainteresowanie i był na wysokim poziomie, podkreśla Anna Jarocka animator kultury Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie zwracając uwagę, na różnorodność prezentowanych aranżacji.

Chociaż pieśni pasyjne nie są proste, to są to nasze tradycyjne, narodowe pieśni, po które warto sięgać mówił podsumowując przegląd burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym:
- Największa radością nas organizatorów jest, to że przegląd spotkał się z dużym odzewem wykonawca, którzy przyjechali z różnych stron by wspólnie przeżywać treści przekazywane w tych utworach. Te pieśni pasyjne kroczą razem z naszą tradycją, naszymi narodowymi wzlotami i upadkami.

W przeglądzie uczestniczyły chóry i zespoły działające przy parafiach i ośrodkach kultury na terenie diecezji drohiczyńskiej. Do pierwszego przeglądu przed rokiem zgłosiły się 4 podmioty, wczoraj było to 10 grup muzycznych. Zwieńczeniem przeglądu było wspólne wykonanie utworu „Krzyżu Chrystusa”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i upominki, nie oceniano wykonań, nie było też klasyfikacji.

Organizatorem przeglądu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie wraz z Gminą Drohiczyn i Parafią Katedralną w Drohiczynie. Katolickie Radio Podlasie wraz z portalem podlasie24.pl objęły to wydarzenie patronatem medialnym.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.