Diecezja siedlecka

Wohyń: 21. rocznica święceń kapłanów wyświęconych w 2002 roku

16
cze 2023

15 czerwca w Wohyniu wikariusz tamtejszej parafii pw. Św. Anny - ksiądz Artur Petkowicz świętował wraz ze swoimi kolegami kursowymi, 21. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

15 czerwca 2002 roku święcenia kapłańskie z rąk ówczesnego biskupa siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego przyjęło 12 kapłanów. W rocznicę tego wydarzenia kilku z nich spotkało się na modlitwie w parafii, w której posługuje ks. Artur Petkowicz. Homilię podczas koncelebrowanej Mszy św. wygłosił ks. Jakub Kozak. Przypomniał w niej o sensie życia chrześcijańskiego. Podkreślił, że nasza wiara nie polega tylko na spełnianiu przepisów, ale na duchowym wzroście i miłości do Boga i bliźnich. Skierował także słowa do kapłanów obchodzących rocznice święceń, dziękując im za 21 lat oddania się posłudze kapłańskiej. Wszystkich zaś zachęcał do modlitwy za księży.

„W imieniu wiernych z parafii św. Anny składamy serdeczne życzenia Księdzu Arturowi Petkowiczowi. Niech Pan Bóg obficie go błogosławi i umacnia w służbie dla naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również Bogu za wszystkich naszych kapłanów, prosząc o błogosławieństwo i dalszą obfitość łask w ich posłudze” – napisano w relacji ze spotkania nadesłanej do naszej redakcji.15 czerwca 2002 roku święcenia kapłańskie przyjęli:
Ks. Jan Babik
Ks. Mateusz Czubak,
Ks. Dariusz Denysiuk,
Ks. Artur Domański,
Ks. Rafał Jarosiewicz,
Ks. Jacek Jeruzalski,
Ks. Krzysztof Pełka,
Ks. Artur Petkowicz,
Ks. Sławomir Pękała,
Ks. Jarosław Ruciński,
Ks. Daniel Sałasiński,
Ks. Adam Zawistowski.

Informacja i zdjęcia: parafia św. Anny w Wohyniu

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.