Garwolin

Z Garwolina ruszyli na pielgrzymi szlak /AUDIO, WIDEO/

03
sie 2025

„Pielgrzymi nadziei” – to hasło, które towarzyszyć będzie tegorocznym pielgrzymom do tronu Pani Jasnogórskiej. Przed nimi ponad 360 km, ale nie to jest najważniejsze. Blisko 300 pątników z dekanatu garwolińskiego wyruszyło 3 sierpnia na pielgrzymi szlak, by zawierzyć siebie i swoją wiarę Matce Kościoła, by spotkać się z Maryją i zanieść Jej swoje prośby, błagania i podziękowania.

Mszy świętej koncelebrowanej w garwolińskiej kolegiacie przewodniczył bp Kazimierz Gurda – ordynariusz diecezji. W koncelebrze uczestniczyli kierownicy grupy 4 – ks. Kamil Frączek i grupy 5 – ks. Przemysław Radomyski, dziekan dekanatu garwolińskiego ks. kan. Stanisław Szymuś, ks. dr Paweł Bielecki – kierownik Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej, proboszczowie parafii: MB Częstochowskiej – ks. kan. Stanisław Małek, św. Jana Pawła II w Sulbinach – ks. kan. Leszek Dąbrowski, a także ks. prałat Ryszard Andruszczak i ks. Jarosław Kopeć.

W homilii biskup Gurda nawiązał do hasła tegorocznej podlaskiej pielgrzymki:

– Bo my jesteśmy pielgrzymami, pielgrzymujemy przez tę ziemię do ojczyzny niebieskiej, tam na nas oczekuje Pan Bóg. Pielgrzymka ta, którą dzisiaj, drodzy pielgrzymi, rozpoczynacie i będziecie podążać na Jasną Górę, jest znakiem tej pielgrzymki naszej życiowej. Tej naszej pielgrzymce na Jasną Górę towarzyszą słowa, hasło „Pielgrzymi nadziei”, które ukazują nam, że rzeczywiście nasza nadzieja związana jest z Chrystusem. On jest tym, który pozwala nam przeżywać jak najpiękniej nasze życie… – mówił biskup.



Kierownik 45. PPP na Jasną Górę, ks. dr Paweł Bielecki, zwracając się do pątników, powiedział, że przed nimi ważny czas:

– Trud pieszej pielgrzymki, który chcemy ofiarować w jakże ważnych dla nas sprawach, ważnych intencjach – tych, które nosimy w naszych sercach, i tych diecezjalnych, które ksiądz biskup wczoraj w katedrze siedleckiej nakreślił nam, pielgrzymom tegorocznym – abyśmy modlili się o pokój na świecie, pokój w naszej ojczyźnie, pokój w naszych rodzinach, a także o powołania do życia duchownego, życia kapłańskiego i konsekrowanego. W tych wszystkich intencjach będziemy modlić się na trasie tegorocznej pielgrzymki… – zaznaczył ks. Paweł.

Pątników odprowadzili m.in. bp Kazimierz Gurda, starosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, wiceburmistrz Garwolina Albert Baran, księża oraz rodziny. Radość i śpiew towarzyszyły garwolińskim pątnikom w drodze na Jasną Górę, łzy natomiast pojawiły się na twarzach żegnających ich najbliższych.

Pielgrzymi mają do pokonania ponad 360 km, by 14 sierpnia modlić się, prosić o wstawiennictwo Matki Bożej i dziękować za otrzymane łaski.





REKLAMA

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.