Diecezja siedlecka

„Za…KULTURUJ się w chrześcijaństwie”, czyli dożynki gminno-parafialne w Radczu

Kościół Pon. 18.09.2023 14:36:35
18
wrz 2023

Koncerty zespołów, występy kapel ludowych, świadectwa osób, które wyszły z uzależnień, strefa animacji dla dzieci i strefa gastronomiczna, to tylko jedne z nielicznych punktów programu dożynek gminno-parafialnych, które odbyły się 17 września w Radczu, w gminie Milanów. Tegoroczne święto połączone zostało z podsumowaniem projektu ,,Za...KULTURUJ się w chrześcijaństwie''.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą o godz. 12.00 w kościele św. Mikołaja w Radczu, której przewodniczył ks. Robert Osypowicz, proboszcz parafii. W homilii zwrócił on uwagę na ciężką pracę rolników i umiejętność dzielenia się chlebem.

- Miesiące letnie, to dla ludzi pracujących na roli, okres szczególnie ciężkiej pracy. Wielu ludzi odpoczywa na wakacjach i korzysta z uroków przyrody, a w polach od świtu do nocy trwa walka o zebranie plonów i o chleb, stanowiący podstawę życia człowieka. Rzeczywiście chleb jest wartością bezcenną, którą powinniśmy dzielić się z drugim człowiekiem.

Dalsza część uroczystości, która licznie zgromadziła mieszkańców gminy, jak również parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządu województwa lubelskiego, powiatu i gminy odbyła się na placu przed kościołem. Dorośli mogli posłuchać występów kapel i zespołów ludowych oraz posmakować tradycyjnych potraw przygotowanych przez Klub Seniora w Milanowie, a także Koła Gospodyń Wiejskich w Radczu i Milanowie. Na najmłodszych czekał dmuchaniec oraz strefa animacji przygotowana przez wolontariuszy Gminnego Ośrodka Kultury w Milanowie.

Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Milanów, Gminny Ośrodek Kultury w Milanowie oraz proboszcz parafii św. Mikołaja w Radczu.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.