Sokołów

Zachwyć świat swoim pięknem

16
mar 2023

Zachwyć się swoim pięknem, pod takim hasłem 12 marca w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie odbył się Diecezjalny Dzień Skupienia Kobiet Diecezji Drohiczyńskiej.

Pierwszym punktem spotkania była integracja i zawiązanie wspólnoty przy kawie, herbacie i ciastku. Centralnym punktem Dnia Skupienia była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. Piotra Arbaszewskiego, proboszcza miejscowej parafii. Diecezjalny Duszpasterz Rodzin przybliżył w homilii historię Samarytanki i ukazał jej aktualność w życiu każdego z nas. Kapłan zachęcał także do otwierania się na Bożą łaskę i dostrzegania Bożych znaków każdego dnia na wzór Samarytanki.

O roli kobiet we współczesnym świecie i realizacji powołań na różnych płaszczyznach opowiedziała psychoterapeutka, Marzena Trzaska. Swoim świadectwem podzieliła się także Magdalena, liderka Wspólnoty św. Marii Magdaleny w Bielsku Podlaskim oraz Monika. Nie zabrakło także Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Inicjatywa została zorganizowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Drohiczyńskiej, której opiekunem duchowym jest ks. Piotr Arbaszewski.

Kolejne spotkanie w ramach Dnia Skupienia Kobiet odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 11.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich kobiet, zarówno młodszych jak i starszych, które pragną owocnie spędzić czas i naładować duchowe akumulatory.Tekst: Monika Kanabrodzka
Foto: Izabela Kunicka / Monika Kanabrodzka
Oprac. ABol
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.