Zaufaj i idź – młodzież wyruszyła z Pratulina z nową nadzieją

cze 2025
Trzy dni pełne modlitwy, uwielbienia oraz radości spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Tak można podsumować tegoroczne Jerycho Młodych, które odbyło się w dniach 20 – 22 czerwca w Pratulinie. Młodzi diecezji siedleckiej odkrywali czym jest pełne zaufanie i pójście za Chrystusem.
Dobiegł końca coroczny festiwal młodych diecezji siedleckiej – Jerycho Młodych. Około 700 osób postanowiło pogłębić swoją relację z Bogiem, poprzez udział w adoracji, konferencjach i codziennej Eucharystii.Sobota, była dniem poświęconym przede wszystkim pracy nad sobą w czym pomagały różnorodne warsztaty, ale także czasem konferencji, świadectw i sakramentów.
Młodzież wysłuchała konferencji o. Tomasza Nowaka, dominikanina, który pochylił się nad tematem Roku Jubileuszowego - OGLĄDAJ
Najważniejszym punktem drugiego dnia festiwalu, było spotkanie z Miłosiernym. O. Tomasz Nowak, w wygłoszonym Słowie zachęcił młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby z czystym sercem przyjęła łaskę odpustu zupełnego. Był to także czas osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.
O godzinie 17.00 sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył biskup Kazimierz Gurda. W homilii zwrócił się do młodych, przypominając im, że nadzieję znajdą w Chrystusowym Kościele.
Swoim świadectwem podzielili się także narzeczeni, ewangelizatorzy - Milena Adamczewska, tiktokerka znana jako Boża Tancerka oraz Piotr Bendkowski. Opowiedzieli, jak wiele dobra zdziałał w ich życiu Pan Bóg oraz w jaki sposób realizują hasło tegorocznego Jerycha.
Zobacz Galerię
Jak na każdym festiwalu, również na Jerychu, nie zabrakło zabawy przy muzyce. Po intensywnym dniu duchowych przeżyć, wieczorem przyszedł czas na dwa wyjątkowe koncerty. Na scenie w Pratulinie wystąpił raper Kacper Kukier, znany jako Cukier. Jego koncert połączony był z uwielbieniem Boga. Artysta podzielił się także swoim świadectwem. Gwiazdą sobotniego wieczoru była Roksana Węgiel. Wokalistka swoim występem stworzyła atmosferę jedności i radości. Dzień zakończyła dyskoteka, którą poprowadził DJ Fantomasz.
Zobacz Galerię
Organizatorami Jerycha Młodych byli Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej oraz Fundacja Nieprzeciętni. Patronat honorowy objęli Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda i Biskup Grzegorz Suchodolski. Sponsorami wydarzenia zostali Jarosław Cieślak „GRYF”, Bank Spółdzielczy Łuków, APIS, Firma „Orchidea”. Partnerzy wydarzenia to Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj życie!”, Fundacja NA SKALE, Fundacja Nasza Szkoła, Diecezja Siedlecka i Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży. Patronat medialny nad festiwalem sprawowało Katolickie Radio Podlasie, regionalny portal informacyjny podlasie24.pl, Echo Katolickie oraz Internetowa Telewizja Diecezji Siedleckiej FARO.TV.
0 komentarze