Bezpłatne spektakle w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach
sie 2023
We wrześniu rusza cykl bezpłatnych spektakli organizowanych w gminie Mrozy. W programie znajdują się takie tytuły jak „Cudowna Terapia”, „Kaspar”, „Na Granicy” i „Rodzinne Rewolucje”. Z pewnością każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.
Sobota, 2 września godzina 18.00, spektakl „Cudowna Terapia”, Teatr ES, sala wiejska w Dąbrowie. Wstęp wolny.„Cudowna Terapia” to komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, którzy są, byli lub planują być w związku. Kryzys bowiem może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych latach. Co wtedy? Joanna i Walenty wybrali się na terapię małżeńską. Zgodni są tylko co do jednego - że zamierzają się rozstać, a zgrany zespół stanowią jedynie podczas kłótni. Terapeuta diagnozuje u nich tak ostry stan napięcia, że sięga po specjalną metodę: cudowną terapię. Muszą sobie wyobrazić cud, że nagle wszystko jest między nimi w porządku. Efekt jest odwrotny - fikcyjne wyobrażenie szczęścia uwypukla tylko obecną między nimi pustkę. Joanna i Walenty wydają się naprawdę beznadziejnym przypadkiem, aż terapeucie kończą się ćwiczenia i zarządza przerwę... Gdy sesja zostaje wznowiona, psycholog po odbytej rozmowie telefonicznej wydaje się zupełnie roztrzęsiony. Nie jest w stanie prowadzić dalej terapii, aż w końcu zdziwieni małżonkowie przystępują do kontrnatarcia. Teraz to oni zaczynają zadawać pytania...
Scenariusz: Daniel Glattauer
Przekład: Marek Szalsza
Reżyseria i scenografia: Waldemar Koperkiewicz
Obsada: Urszula Gotowicka, Maciej Czapski, Robert Protasewicz
Projekt „Tu Teatr!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Piątek, 8 września, godzina 20.00, spektakl „Kaspar”, Teatr Biuro Podróży. Miejsce spektaklu: plac przed dworcem PKP w Mrozach. Wstęp wolny.
Kaspar Hauser to postać historyczna. Nazywany był sierotą Europy. „Wilcze dziecko” wychowywane było bez kontaktu z ludźmi. Dzieciństwo spędził w samotności, zamknięty w małym pomieszczeniu. Jego jedyną zabawką był konik. Gdy, pewnego popołudnia, ku zaskoczeniu mieszkańców, pojawia się na placu w Norymberdze, powiedzieć potrafi tylko słowo „koń”. Potrafi się jeszcze podpisać. Kaspar nie wie kim jest, nie zna ludzi, nic nie umie. Jest zdany na dobrą lub złą wolę społeczności, w której się pojawił. Czy mieszkańcy miasta ulitują się nad znajdą? Jakie będą jego losy? Czy uda mu się przetrwać w społecznej strukturze? Przedstawiona w estetyce prostej ludowej opowieści przeniesionej w przeszłość, historia Kaspara pokazuje jak zmienia się społeczna percepcja obcego, jak wpływa na decyzje i działania społeczności.
Obsada: Bartosz Borowski, Jakub Henke, Łukasz Kowalski, Alicja Weisskopf, Paweł Stachowczyk, Marta Strzałko, Karolina Wensierska, Tomasz Wrzalik.
Scenografia:Paweł Szkotak, Joanna Sapkowska
Muzyka: Jan Sebastian Bach
Dramaturgia: Paweł Szkotak
Grupa wiekowa: wszyscy
Pokaz odbywa się w ramach programu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Sobota, 30 września, godzina 16.00. Spektakl „Na granicy”, Teatr Afront. Sala OSP w Sokolniku. Wstęp wolny.
„Na granicy” to seria dowcipnych gier improwizowanych buzujących pozytywną energią i wywołujących salwy śmiechu. To ciągła współpraca między aktorami, a publicznością, która co chwilę będzie dokonywać wyborów i podrzucać aktorom swoje pomysły. To również okazja do doświadczenia podczas jednego spektaklu zarówno kryminału, opery, niemego kina, wywiadu z ekspertem, czy listy nienapisanych przebojów. Tego wieczoru, to widownia będziecie decydować, co się wydarzy.
Sobota, 30 września, godzina 19.00. Spektakl „Rodzinne Rewolucje”, Teatr Afront . Sala widowiskowa GCK w Mrozach. Wstęp wolny.
„Rodzinne Rewolucje” to spektakl improwizowany, traktujący o najdziwniejszych rodzinnych perypetiach, w którym jeszcze przed jego rozpoczęciem publiczność na karteczkach napisze kwestie, które aktorzy będą musieli wpleść w dialogi swoich postaci. Osoby z widowni staną w roli scenarzystów tej szalonej sagi rodzinnej.
Inf. Pras.
0 komentarze