Łuków

Darek Maleo Malejonek na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury

Kultura Czw. 07.12.2023 08:33:38
07
gru 2023

Darek Maleo Malejonek, współtwórca takich grup jak Arka Noego, czy Maleo Reggae Rockers, wystąpi w Łukowskim Ośrodku Kultury. Jego koncert odbędzie się w ramach projektu „Ku pokrzepieniu serc”. Wstęp wolny.

Maleo, czyli Darek Malejonek to ikona polskiego rocka i reggae. Współtwórca takich legendarnych grup jak: Arka Noego, Maleo Reggae Rockers, Izrael, Armia, Houk czy Moskwa. To formacje, które wychowały całe pokolenia Polaków. Maleo to niezwykle barwna i pozytywna postać polskiej kultury, a także działacz społeczny, wolontariusz i ambasador licznych akcji niosących pomoc potrzebującym. Przez ponad 35 lat koncertował i współpracował z licznymi artystami. Urodzony buntownik o niepodrabialnej charyzmie i zawsze na przekór systemowi. Od dziecka szukał wolności i znajdował ją w muzyce poprzez różnogatunkowe brzmienia. Wielokrotnie doceniany za zasługi na rzecz rozwoju kultury i pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski.

Projekt „Ku pokrzepieniu serc” dofinansowano ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Koncerty realizowane są przy współpracy z fundacją „Muzyka Świata”.
Koncert „Ku pokrzepieniu serc”, w którym wystąpi Darek Maleo Malejonek wraz z gośćmi już w sobotę 9 grudnia o godzinie 19.00 w sali widowiskowej ŁOK. Wstęp wolny. Darmowe wejściówki są do odebrania w kasie Kina Łuków. Są też specjalne wejściówki dla posiadaczy apki Łuków.informacja: ŁOK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.