Łuków

Diamentowa i Złota Muszelka dla Mikołaja z łukowskiej Fabryki Piosenki

Kultura Czw. 23.05.2024 17:12:29
23
maj 2024

Mikołaj Gajowy, wokalista Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury znalazł się wśród zwycięzców Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2024”. Podopieczny Moniki Sołtyszewskiej – Leśkiewicz zdobył Diamentową i Złotą Muszelkę.

XXIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2024” odbywał się w dniach 16-18 maja w Suwalskim Ośrodku Kultury w Suwałkach. W ciągu trzech dni na jednej scenie zaprezentowało się ponad 600 młodych artystów z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Gruzji, Białorusi oraz Ukrainy. Rywalizowali o Grand Prix, Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę. Wśród zwycięzców festiwalu znalazł się wokalista Fabryki Piosenki ŁOK Mikołaj Gajowy. W swojej kategorii wiekowej zdobył dwie nagrody: Diamentową i Złotą Muszelką.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” to jeden z najbardziej popularnych w Europie festiwali, skierowany do dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych oraz solistów. Tradycyjnie, w ramach festiwalu, uczestnicy wzięli też udział w specjalnych warsztatach wokalnych, z tańca współczesnego oraz z hip-hopu. Laureaci wystąpili również w specjalnym koncercie galowym „Młodzi w Suwałkach” z towarzyszeniem orkiestry Artura Grudzińskiego.

Piosenkę „Płonie stodoła” w wykonaniu Mikołaja Gajowego z towarzyszeniem orkiestry Artura Grudzińskiego i chórku Trele Morele na XXIV Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2024” można obejrzeć tutaj: www.youtube.com/watch?v=pgzX1CPSFrY
informacja i zdjęcie: ŁOK

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.