Łuków

Emilka z Łukowa wygrywa konkurs w Kocku

Kultura Pon. 05.10.2020 12:59:00
05
paź 2020

Emilia Szcześniak z Łukowa zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Pieśń Ojczyzny pełna” w Kocku. Nagrodę zdobyła za wykonanie piosenki pod tytułem „Cisza, Modlitwa Katyńska”.

Jak informuje nas opiekun młodej wokalistki, Przemysław Oskroba, pomimo stanu epidemii niektóre ośrodki kultury próbują organizować konkursy w wersji „na żywo”. Tak było w Domu Kultury im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Kocku. To tam, 1 października po raz szesnasty odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej „Pieśń Ojczyzny pełna”. W festiwalu wzięła udział młoda wokalistka z Łukowa, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1, Emilia Szcześniak. Zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Cisza, Modlitwa Katyńska”. Wykonała ją w specjalnie wykonanej dla niej aranżacji fortepianowej i okazała się bezkonkurencyjna. Zajęła pierwsze miejsce.


Przemysław Oskroba informuje nas również o „zdalnych” sukcesach Emilii. We wrześniu wystartowała ona w konkursach poza granicami kraju i zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu PSFG w Rumunii, pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Piosenki „Brylliant Voices-2020” w Monaco - Monte Carlo oraz trzecie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym „Star Rain Cup” w Berlinie.


Zdjęcia i informację otrzymaliśmy od Przemysława Oskroby. Dziękujemy i gratulujemy.


AKup [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.