Patronat medialny

Konkurs: Moje wspomnienie z wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie

Kultura Śr. 03.04.2024 11:52:31
03
kwi 2024

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie we współpracy z Diecezją Drohiczyńską i Stowarzyszeniem „Podlaskie Dziedzictwo Kultury” organizują konkurs „Moje wspomnienie z wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie”.

Celem konkursu jest upamiętnienie 25. rocznicy wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Drohiczynie 10 czerwca 1999 r. a także rozwijanie postaw społecznych, kulturowych i religijnych poprzez pogłębienie wiedzy o jednym z największych Polaków w naszej historii, św. Janie Pawle II. Konkurs ma też skłaniać do autorefleksji nad istotnymi wartościami w życiu człowieka oraz inspirować młodzież i dorosłych do twórczej aktywności przez rozwijanie talentów artystycznych.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie wspomnienia z wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Drohiczynie 10 czerwca 1999 r. Praca konkursowa powinna zawierać jedną fotografię oraz tekst. Zdjęcie powinno dotyczyć wizyty papieża Polaka w Drohiczynie a tekst (1500 znaków ze spacjami) ma być wspomnieniem uczestnika spotkania albo przekazem pielęgnowanym w rodzinie lub lokalnej społeczności. Uczestnikami konkursu mogą zostać osoby dorosłe i młodzież od 16 roku życia.
Prace przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 10 maja 2024 r. drogą internetową na adres sekretariat@kultura-drohiczyn.pl lub listownie na adres Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, ul. J. I. Kraszewskiego 13, 17-312 Drohiczyn. Prace konkursowe można też składać w sekretariacie MGOK.

Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni. Przy ocenie komisja konkursowa będzie brała pod uwagę zgodność z tematem, walory artystyczne i literackie pracy. Spośród przesłanych prac konkursowych wyróżnionych zostanie 15, które zostaną zaprezentowane podczas plenerowej wystawy pokonkursowej w parku miejskim w Drohiczynie oraz w wybranych parafiach i ośrodkach kultury. Przewidziano nagrodę główną – voucher o wartości 4000 zł do wykorzystania na pielgrzymkę śladami Jana Pawła II. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 8 czerwca podczas uroczystości upamiętniających wizytę św. Jana Pawła II w Drohiczynie.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie organizatora http://kultura-drohiczyn.pl/

Konkurs patronatem honorowym objęli: Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk, Poseł na Sejm RP Maria Koc i Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl objęły tę inicjatywę patronatem medialnym.Źródło: MGOK Drohiczyn
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.