Mazowiecki Przegląd Małych Form Teatralnych
wrz 2023
Garwolin we władaniu teatru! Już w najbliższy piątek, 8 września mieszkańcy miasta będą mogli podziwiać garwolińskich artystów, którzy wystąpią w ramach Mazowieckiego Przeglądu Małych Form Teatralnych.
- To wyjątkowy rok 600-lecia Garwolina. W całoroczne obchody włączają się wszyscy: szkoły, instytucje, sportowcy... i nie mogło zabraknąć mocnego akcentu teatralnego. W Garwolinie i na Mazowszu jedno bije serce, a że Mazowsze jest bardzo bliskie naszemu sercu – choćby dlatego, że prawa miejskie naszemu miastu potwierdził w 1423 roku książę Janusz I Mazowiecki, zwany „Kazimierzem Wielkim Mazowsza”, stąd pomysł na zorganizowanie Mazowieckiego Przeglądu Małych Form Teatralnych – mówi prezes Stowarzyszenia Calos Cagathos Izabela Rękawek.Przed nami popołudnie wydarzeń teatralnych, podczas których wystąpią teatry młodzieżowe, amatorskie, wielopokoleniowe. W piątek, 8 września w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od godzinie 18.00 widzowie będą mogli obejrzeć:
Przygody Pędraka Wyrzutka – w wykonaniu Teatru Mała Rękawiczka
Spektakl opowiada o wędrówce Pędrka Wyrzutka, który próbuje znaleźć odpowiedź na bardzo ważne pytanie: „Kim jestem?”. W czasie swojej podróży spotyka najróżniejsze postacie, poznaje ich poglądy oraz otaczający go świat. W tym spektaklu fikcja miesza się z rzeczywistością, a groteska i komizm z refleksją. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie, niezależnie od wieku i przekonań. Przedstawienie oparte na książce Stefana Themersona.
Spektakl „Między nami”, Teatr Rękawiczka, godzina 19.10
Spektakl zainspirowany sztuką Doroty Masłowskiej. Młodzi aktorzy z Teatru Rękawiczka przedstawili historię o braku zrozumienia, o samotności między ludźmi, braku akceptacji i uleganiu modnym wpływom. To także opowieść o historii naszego kraju, tożsamości i zagubieniu.
Na zakończenie spotkania międzypokoleniowe zjednoczenie sił: spektakl „Pokolenia” w wykonaniu grup teatralnych: Teatru O!Mamy, Teatru Rękawiczka, Teatru Mała Rękawiczka, godzina 20.00.
Spektakl powstał w czasie warsztatów przeprowadzonych dla grupy wielopokoleniowej. Na scenie spotykają się dorośli, seniorzy, dzieci i młodzież. Zbudowany jest on z kilku scen mówiących o podobieństwach i różnicach między pokoleniami. „Pokolenia” wzruszają i bawią, pokazują jak ważne są relacje i zrozumienie drugiego człowieka.
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
na podst. inf. UM Garwolin
0 komentarze