Garwolin

Muzyczne uniesienie w pilawskim MGOKu. Koncert Olgi Bończyk

Kultura Sob. 02.03.2024 15:07:26
02
mar 2024

W piątek, 1 marca w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie odbył się koncert Olgi Bończyk. Śpiewaczce towarzyszyli wokalista Michał Steciak, skrzypek Bogdan Kierejsza oraz muzycy z Warszawskiej Opery Kameralnej. Na koncert zaprosiły burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian, członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska oraz dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska.

Publiczność przywitała Albina Łubian. Po tym na scenie pojawili się artyści. Koncert rozpoczął skrzypek Bogdan Kierejsza, rozrywkową interpretacją klasycznej muzyki. Następnie Olga Bończyk zaśpiewała takie utwory jak „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” czy "Paroles". Po niej wystąpił Michał Steciak, który zaprezentował utwory takie jak „Dziwny jest ten Świat” i „Jolka Jolka”. Artyści występowali naprzemiennie, każdy z nich przed utworami dzielił się z publicznością refleksjami ze swojego artystycznego życia albo zabawnymi anegdotami. Na zakończenie wszyscy wykonali utwór Zbigniewa Wodeckiego „Lubię Wracać Tam Gdzie Byłem”. Po koncercie publicznością podziękowała artystom brawami na stojąco.

Na koniec burmistrz Pilawy Albina Łubian, wyraziła swoje uznanie artystom, podziękowała za wyjątkowy koncert i wręczyła im kwiaty. Piątkowy koncert wpisuje się w obchody 25-lecia istnienia samorządu Województwa Mazowieckiego oraz 40 - lecia nadania praw miejskich Pilawie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.