Parczew

Podsumowanie projektu ,,Łączą nas wspólne działania – oblicza integracji w gminie Sosnowica” i wystawa poprojektowa

Kultura Pt. 15.09.2023 13:18:05
15
wrz 2023

9 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy odbyła się Konferencja podsumowująca projekt „Łączą nas wspólne działania – oblicza integracji w gminie Sosnowica” finansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 poddziałanie 19.2 (LGD „Polesie”). Konferencję prowadziła Pani Agnieszka Wodnicka – Prezes Stowarzyszenia „Aktywni w Sosnowicy”.

Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie „Aktywni w Sosnowicy” w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną im. Krystyny Krahelskiej, Środowiskowym Domem Samopomocy w Sosnowicy „Zielony Zakątek” i Klubem Seniora w Sosnowicy. W ramach projektu zostały zrealizowane m.in. następujące działania: warsztaty terapii ruchowej, teatralne, rękodzielnicze, kulinarne, wycieczki i spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim. Wszystkie te aktywności skierowane były do mieszkańców Gminy Sosnowica: dzieci, młodzieży do 30 r.ż., dorosłych, seniorów i osób niepełnosprawnych.

Podczas konferencji odbyła się prezentacja zdjęć wszystkich zrealizowanych działań i wystawa prac wykonanych przez uczestników warsztatów. Cel projektu i wydarzenia, jakie miały miejsce podczas jego realizacji, przybliżyły uczestnikom konferencji Krystyna Jaśkiewicz członek Stowarzyszenia „Aktywni w Sosnowicy”, Marta Armacińska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Krystyny Krahelskiej w Sosnowicy oraz Joanna Krośko - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Sosnowicy „Zielony Zakątek”. Po prezentacji, wystąpiła Grupa Teatralno - Wokalna „Zielono Mi” z ŚDS w Sosnowicy, która przedstawiła krótką formę kabaretową pt. „Dzień z życia pacjenta” i utwór muzyczny. Repertuar został przygotowany w ramach warsztatów teatralnych „Z kabaretem przez świat”. Na zakończenie zaproszono przybyłych gości do degustacji potraw przygotowanych w ramach warsztatów kulinarnych. Biesiada odbyła się przy akompaniamencie zespołu LAWENDA FOLK.

Od poniedziałku do czwartku 14 września, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy, można było obejrzeć wystawę poprojektową, w której znalazły się prace powstałe podczas warsztatów: obrazy, zakładki, breloczki, obrazy wykonane metodą zdrapywaną, rękodzieło wykonane szydełkiem (torby, torebki, koszyczki), oryginalne torby płócienne ręcznie malowane i haftowane oraz prace wykonane haftem tradycyjnym.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie ,,Aktywni w Sosnowicy”, Gminna Biblioteka Publiczna im. Krystyny Krahelskiej w Sosnowicy, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sosnowicy „Zielony Zakątek”, Klub Seniora w Sosnowicy.Inf. i zdj. Joanna Krośko, Marta Armacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.