Drohiczyn

Przyroda zatrzymana w kadrze, czyli 1. Festiwal Filmów i Fotografii Przyrodniczych

Kultura Pon. 21.08.2023 19:14:25
21
sie 2023

Przyroda w roli głównej i ludzie, którzy potrafią dostrzec jej piękno i zatrzymać w kadrze, tak można najkrócej opisać Pierwszy Festiwal Filmów i Fotografii Przyrodniczych, który w dniach 19 – 20 sierpnia odbył się w Drohiczynie. Były spotkania z filmami i fotografiami przyrodniczymi, a także spotkania autorskie, wystąpienia fotografów przyrody, była wystawa fotografii i konkurs fotograficzny.

Emilian Sito przyjechał na przegląd z filmem „Dolina Bugu - ptaki widzą lepiej”. Jak mówi – chciał pokazać widzom wspaniałą rzekę Bug i ptaki które zamieszkują w dolinie Bugu:  - Mam nadzieję, że osoby które oglądały ten film były nim zainteresowane, a kolejne edycje tego Festiwalu będą równie udane, jak ta którą rozpoczął mów film.

Pomysł na organizację Festiwalu narodził się wraz z utworzeniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Puszczyk” - wyjaśnia Rafał Siwek dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie: - Od samego początku tworzenia tego ośrodka wiedzieliśmy że chcemy edukować, prowadzić warsztaty, ale też że chcemy robić coś więcej. To nasz pierwszy Festiwal. Pokazaliśmy dwa filmy i twórczość kilku fotografów, którzy robią na prawdę piękne rzeczy.

Pierwszy dzień festiwalowego spotkania z powodu szalejącej burzy trzeba było przenieść pod dach i odbył się on w Zagubku. W niedzielę zgodnie z planem fotografie zaprezentowano w plenerze tj. na placu przy Puszczyku. W części filmowej znalazły się: „Dolina Bugu - ptaki widzą lepiej - Emilian Sito;  „Cząstka Podlasia” - Paweł Jankowski i Zdzisław Folga. Niedzielna część fotograficzna zgromadziła pokazy: „Oczami Natury” - Kamil Rogowski; Michał Zabokrzecki; Damian Kruk Fotografia; Kacper Wędołowski fotografia przyrodnicza.

Do Drohiczyna na Festiwal Filmów i Fotografii Przyrodniczych dotarła z radiowym mikrofonem Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.