Sokołów Podlaski

Spotkanie autorskie z Dorotą Filipiak w MBP w Sokołowie Podlaskim

Kultura Pon. 20.03.2023 09:28:50
20
mar 2023

16 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie z Dorotą Filipiak - autorką książki „Rumunia. Pęknięte lustro Europy”. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości.

Zebrani mogli obejrzeć prezentację multimedialną z podróży autorki do Rumunii oraz wysłuchać informacji dotyczącej historii, zabytków i mieszkańców tego mało popularnego wśród turystów kraju. Opowieść Pani Doroty o tym ciekawym i kolorowym kraju z pewnością zachęciła do podróży niejednego uczestnika spotkania. Po zakończeniu spotkania można było kupić książkę podpisaną przez autorkę.

Dorota Filipiak – warszawianka z urodzenia, studiowała historię na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią Europy Środkowej. Najchętniej podróżuje na Słowację, Węgry, do Rumunii, na Bałkany i po Podlasiu. Współpracowała z internetowym magazynem Magyazyn, gdzie publikowała artykuły o węgierskiej kulturze, historii i literaturze. Współpracuje z kwartalnikiem „Kraina Bugu". Mieszka w Warszawie i we wsi nad Bugiem. Za książkę Rumunia. Pęknięte lustro Europy otrzymała Nagrodę im. Macieja Kuczyńskiego za najlepszy podróżniczy debiut roku. Obecnie pracuje nad książką o Podlasiu nadbużańskim.Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.