Sokołów

Spotkanie autorskie z Marią Stańską w sokołowskiej MBP

Kultura Pt. 01.03.2024 15:58:26
01
mar 2024

W czwartek, 29 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie z Marią Stańską, członkinią Klubu Literackiego Erato, autorką trzech tomików wierszy: „Zbiór moich wierszy”, „Życie wierszem pisane”, „Wiara i rodzina. Poezja mego serca”. Wydaniem wszystkich tomików poezji zajmowały się wnuczki autorki: Anna i Katarzyna, a ilustracje wykonała córka Elżbieta Miłobędzka.

Pani Maria nie próżnuje będąc na emeryturze. Kocha śpiew i pracę charytatywną. Przez wiele lat śpiewała w zespole muzycznym „Złote lata” oraz w chórze kościelnym. Nadal należy do współpracowników salezjańskich przy kościele św. Jana Bosko. Jej wielką pasją jest pisanie wierszy oraz ogrodnictwo.

Na wieczorze autorskim zaprezentowano zaledwie kilkanaście wierszy Marii Stańskiej. Publiczność mogła usłyszeć te o przyrodzie, zwierzętach, o rodzinnych stronach oraz o tematyce religijnej. Utwory czytała autorka, jej wnuczka Anna Kalata oraz członkinie Klubu Literackiego Erato: Agnieszka Rytel-Kuc, Teresa Młynik, Irena Filipczuk, Wiesława Kwiek, Alicja Wołyniec i Bożena Mrozowska-Gozdołek. O oprawę muzyczną zadbał Mikołaj Sadłowski oraz zespół „Złote lata”, który wzruszył i rozbawił publiczność wykonaniem piosenek (nie tylko w języku polskim). Po spotkaniu był jeszcze czas na osobiste rozmowy z bohaterką wieczoru oraz zakupienie jej książek.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.