Sokołów

Spotkanie z Romanem Brochockim w MBP w Sokołowie Podlaskim

Kultura Śr. 06.03.2024 14:32:54
06
mar 2024

We wtorek, 5 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Niezwykli Ludzie Sokołowa”. Gościem wieczoru był Roman Brochocki – poeta, muzyk, satyryk, multiinstrumentalista, człowiek orkiestra.

Podczas spotkania pan Roman prezentował różne instrumenty muzyczne, opowiadał o ich budowie oraz grał na nich. Publiczność mogła usłyszeć dźwięki m.in. akordeonu, bałałajki, banjo, sazu, czy fletni Pana.

Roman Brochocki od wielu lat związany jest z orkiestrą Ochotniczej Straży Pożarnej, w której gra na trąbce. Jeździ również ze swoim programem artystyczno-poetyckim po całym kraju, odwiedzając wiele szkół. Próbuje zaciekawić dzieci opowieściami o swoich instrumentach muzycznych. Pan Roman jest niezwykle uzdolniony nie tylko muzycznie, ale także poetycko. Cały czas pisze teksty piosenek, śpiewa i bawi publiczność swoimi anegdotami. Niespodzianką dla bohatera wieczoru była możliwość obejrzenia krótkiego filmiku z 1993 roku, kiedy to Roman Brochocki spotkał się z dziećmi Szkoły Podstawowej w Wojewódkach Górnych.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.