Patronat medialny

Święto Kultury Ludowej – „Smakuj w Rososzy”

Kultura Pon. 01.07.2024 09:46:56
01
lip 2024

W niedzielę, 30 czerwca w Rososzy w powiecie ryckim na stadionie sportowym odbyła się Kulturalna Impreza Plenerowa „Smakuj w Rososzy”. Wydarzenie miało na celu promowanie lokalnej kultury i działalności Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu ryckiego i okolic.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 13:30 powitaniem przybyłych gości. Następnie na scenie pojawiły się wybrane Koła Gospodyń Wiejskich , które zaprezentowały swoją artystyczną stronę działalności, śpiewając ludowe pieśni i znane przyśpiewki. Później scena należała do młodych, gdyż swoje talenty pokazywała młodzież z Ogniska Muzycznego w Rykach.

Ważnym momentem imprezy było rozstrzygnięcie konkursów na „Najlepszą potrawę z grzybami” oraz na najciekawszy wystrój stoiska w nawiązaniu do tradycji Lubelszczyzny "Stara chata". W trakcie wydarzenia odbył się Etap I kulinarnej „Bitwy Regionów”, w której udział wzięło 18 Kół Gospodyń Wiejskich. Zwycięzcą powiatowych eliminacji zostało KGW z Kocka, które gościnnie miało swoje stanowisko w trakcie imprezy. Zwycięska drużyna zmierzy się w półfinale kulinarnych zmagań 10 sierpnia w Janowie Podlaskim. Nagrody oraz wyróżnienia wręczali starosta Dariusz Szczygielski oraz przewodniczący Rady Powiaty Piotr Łysoń.

Po poznaniu wszystkich wyników, stadion w Rososzy, przemienił się w koncertową arenę. Na wstępie w klimaty ludowych brzmień uczestników zaprosił zespół Guzowianki, aby następnie poprzez rockowe rytmy zespołu Crank Fly, dojść do gwiazdy wieczoru Kapeli Górole. Na zakończenie odbył się pokaz fajerwerków.

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję do spróbowania lokalnych wyrobów, smakołyków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, których w tym roku było około 30 stoisk. Na najmłodszych czekały strefy animacji z dmuchawcami, bańkami mydlanymi oraz konkursy sportowe przygotowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie - „Lubelskie. Smakuj Życie!”. Zostało też objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

O relację z wydarzenia zadbał Mateusz Biernacki:Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.