Sokołów

Turniej Smaków - Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim

Kultura Wt. 06.10.2020 16:06:00
06
paź 2020

25 października od godz. 10.00 do 15.00 Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na plac przed SOK na kolejną edycję "Turnieju Smaków - Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim".

Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim to kolejna uczta na historycznym szlaku z przystankiem w Sokołowie Podlaskim. Podczas Turnieju Smaków będą królować ekologiczne potrawy z darów jesieni: ziemniaków, cukinii, dyni i innych warzyw oraz grzybów, mięsa, a także konfitury i przetwory z owoców zebranych latem.


Wydarzenie ma za zadanie promocję dziedzictwa kulinarnego i kulturowego obszaru wschodniego Mazowsza oraz całego Podlasia, przez które przebiegał przez kilka wieków szlak Wielkiego Gościńca Litewskiego - trakt łączący stolice Korony Polskiej i Księstwa Litewskiego.


Tegoroczna edycja Turnieju, ze względu na obostrzenia sanitarne związane z COVID-19, odbędzie się na placu przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury.


Jak co roku podczas jarmarku odbędzie się konkurs kulinarny. Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem „Fantazja na talerzu. Pasty z jesiennych warzyw”. Pasty z warzyw to doskonałe urozmaicenie nie tylko kanapek, to idealny dodatek do różnych potraw czy farsz do nadziewanych warzyw typu: papryka, bakłażany, cukinie. dynie itp. Tylko od pomysłowości i fantazji gospodyni zależy z czego możemy je wykonać i jak je podać, aby zachwycić mógł ich piękny wygląd, intensywna barwa oraz oryginalny smak.
Aby zgłosić potrawę do konkursu, należy:


- wypełnić kartę zgłoszenia uczestnictwa w konkursie kulinarnym


- przesłać kartę mailowo na adres zgloszenia@sokolowskakultura.pl do 16 października br.


Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.


ZASADY UCZESTNICTWA W TURNIEJU SMAKÓW W TRAKCIE PANDEMII COVID-19


Wystawcy chętni do uczestnictwa w jarmarku Turnieju Smaków zobowiązani są do:


- przesłania do 16 października wypełnionej karty zgłoszenia i deklaracji RODO (po pobrania poniżej) mailowo na adres: zgloszenia@sokolowskakultura.pl


Karty i deklaracje wypełnione częściowo bądź nieczytelnie nie będą przyjmowane.


- uiszczenia opłaty w wysokości 50 zł na rachunek bankowy SOK: 85 1240 2715 1111 0000 3272 6222.


Tytuł przelewu: TURNIEJ SMAKÓW. Z opłaty zwolnione są szkoły i organizacje charytatywne.


- posiadania własnego namiotu i stolika


- zapewnienia na stoiskach stosownych środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekujących, zaleca się również ustawienie płynów dezynfekujących dla gości odwiedzających stoisko


- zapewnia środków ochrony osobistej dla pracowników/osób świadczących usługi. Każdy wystawca musi posiadać rękawiczki, maseczkę lub przyłbicę


- nie wystawiania ani sprzedawania wyrobów szkodliwych dla zdrowia, a także wyrobów alkoholowych, tytoniowych oraz produktów psychoaktywnych.


Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.


Regulamin i karty zgłoszenia - Turniej Smaków do pobrania na stronie www.sokolowskakultura.pl

DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.