Siemiatycze

W czasie wakacji IPN organizuje lekcje historii dla najmłodszych

Kultura Pt. 08.07.2022 16:33:41
08
lip 2022

W Siemiatyckim Ośrodku Kultury trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci. W ramach akcji „Wakacje z SOK” zorganizowano warsztaty historyczne. Jak powiedziała Radiu Podlasie Adriana Pływaczewska z Białostockiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, nawet bawiąc się można poznawać historię.

Po zakończonych zajęciach, dzieci opowiadały o nich z dużym entuzjazmem, chwaliły się zapamiętanymi informacjami i przekonywały, że było warto.
Podczas zajęć omawiano okres międzywojenny. Prowadzący zwracali uwagę na osiągnięcia Polski w okresie międzywojennym to jak kraj odbudował się i umocnił po latach niewoli. Pojawiły się informacje o wprowadzeniu polskiej waluty, o konieczności ujednolicania szerokości torów kolejowych a także o wielkiej popularności kina i polskich filmów. Zajęcia dla dzieci prowadzili historycy z IPN – Adriana Pływaczewska i Waldemar Tyszuk.

Z uczestnikami i prowadzącymi zajęcia rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. Audycja dostępna jest w internetowym Archiwum Dźwięków KRP.
http://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2022/07/08/rozmowa-z-uczestnikami-i-prowadzacymi-warsztaty-historyczne-w-siemiatyckim-osrodku-kultury/

W Siemiatyckim Ośrodku Kultury „Wakacje z SOK” potrwają do 29 lipca.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.