Parczew

Wyjątkowy Koncert Walentynkowy w Parczewie

Kultura Pon. 12.02.2024 13:54:36
12
lut 2024

W niedzielę, 11 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Parczewie odbył się wyjątkowy Koncert Walentynkowy, podczas którego usłyszeć można było wiele znanych romantycznych utworów z repertuaru Piotra Szczepanika, Grażyny Łobaszewskiej, Zbigniewa Wodeckiego, czy Barbary Krafftówny. Dla parczewskiej publiczności piosenki, w nowych aranżacjach, wykonali Patrycjusz Sokołowski i Gabriel Menet, artyści Opery Lubelskiej.

Z ramienia organizatorów spotkanie otworzyli Artur Jaszczuk wicestarosta powiatu parczewskiego oraz Ewelina Szymańska dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Parczewie.

- Śpiewamy piosenki, które wszyscy ludzie znają na koncertach i mamy wrażenie, że taki repertuar jest chciany, lubiany i my się cieszymy, iż takie właśnie utwory możemy prezentować szerszej publiczności – mówi Partycjusz Sokołowski, solista.

Na fortepianie grał Gabriel Menet, kompozytor współpracujący z teatrami w całej Polsce.

- Piosenki te gramy całkiem po naszemu, w związku z tym jest nam trudno oceniać, jak to brzmi. Dzisiaj publiczność wychodziła uśmiechnięta, więc cóż innego można sobie życzyć – dopowiada kompozytor.

Koncert nie tylko zabrał słuchaczy w podróż przez różne style muzyczne, ale także stał się opowieścią o wielu obliczach miłości.

Na wydarzenie muzyczne zaprosili Zarząd Powiatu w Parczewie oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Parczewie.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.