Na antenie radia

Marek Sawicki: rolnicy mają wszelkie powody, aby protestować i domagać się zmian we wspólnej polityce rolnej

09
lut 2024

Były minister rolnictwa, Marek Sawicki (PSL) w rozmowie z Radiem Podlasie komentował odbywające się w piątek, 9 lutego protesty rolników. Gość Marcina Jabłkowskiego wyraził zrozumienie dla postulatów, z jakimi producenci żywności starają się zwrócić uwagę rządzących.

Jak podkreślił, u zarania problemów stoi niewydolna i nieodpowiadająca rzeczywistości Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej.

Marek Sawicki w rozmowie z Radiem Podlasie zapewnił, że polski rząd uważnie słucha tego co mają do powiedzenia rolnicy, stąd między innymi spotkania obecnego ministra z ich przedstawicielami.

Przypomniał jednocześnie, że za Wspólną Politykę Rolną odpowiada Komisarz Rolnictwa Janusz Wojciechowski, który, w opinii naszego gościa, próbuje rolnicze pomysły PiS przeszczepić na grunt całego kontynentu.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
traktor Pon. 12.02.2024 08:18:18

To stary lis. Nie ważne kto radzi. On zawsze jest widzi tylko złe u kogoś a nie w swoich szeregach. Nastał czas aby w wyborach samorządowych pogonić spróchniały PSL. Wojenkę wspiera ją tacy jak Saicki

Rrrrr Sob. 10.02.2024 07:59:21

Skoro pan Sawicki jest takim człowiekiem, to co robi w koalicji z PO i Trzecią Drogą?

?????? Pt. 09.02.2024 07:34:28

I to się proszę Państwa nazywa odwracanie kota ogonem oraz przykrywanie ważnych tematów sensacyjkami. Rolnicy protestują w obawie o przyszłość a pan Sawicki sprowadza ich protest do prywatnej wojenki z PiSem. Kołodziejczak ma swoich protoplastów.

Zenek Pt. 09.02.2024 16:41:34

Pan Poseł Sawicki jest mądrym, inteligentnym zrównoważonym i dobrze wykształconym człowiekiem. Nigdy nie lekceważył uznanych wartości i różnych grup społecznych, w tym rolników.