Kraj

Poseł Sławomir Skwarek o podwyżkach pensji dla nauczycieli oraz o sprawie Kamińskiego i Wąsika

24
sty 2024

- Kolejny konkret niezrealizowany - tak poseł PiS Sławomir Skwarek skomentował zapowiedzi podwyżki płac nauczycieli. Rozmówca Radia Podlasie powiedział w audycji ,,O tym się mówi", że obecnie rządzący mówią o innej skali podwyżek niż w czasie kampanii wyborczej. Sławomir skwarek odniósł się także do sytuacji Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Komentując sprawy nauczycielskie zauważył, że według wyliczeń kliku nauczycielskich związków zawodowych zapowiadana podwyżka pensji "nie mniej niż 1,5 tys. zł brutto" wyniesie mniej. Wspomniane półtora tysiąca złotych dotyczy średnich wynagrodzeń wraz z dodatkami. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia w komunikacie, że zgodnie z zapowiedziami rządu, wynikające z Karty Nauczyciela średnie wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o ponad 1500 złotych brutto. O 30 procent i 33 procent, w zależności od stopnia awansu zawodowego, wzrosną również stawki minimalne wynagrodzenia zasadniczego.

Posłuchajcie całego wywiadu


3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
przez 8 lat niszczyli szkolnictwo, Czw. 25.01.2024 09:27:15

prowadzili nagonkę na nauczycieli - a teraz raptem jacy zatroskani o ich byt. Hipokryzja pisowców jest ja Himalaje

Pan poseł wystawił sobie swiadectwo.. Czw. 25.01.2024 12:56:20

-Wg wyliczeń- KLIKU- nauczycielskich związków zawodowych.Bardzo brzydko poseł pis wyraża się o nauczycielach.I trudno się temu dziwić ,pis zawsze pogardliwie odnosił się do różnych grup zawodowych.Wyborcy słusznie to docenili.Teraz czas na właściwą ocenę w wyborach samorządowych.

zdanie Czw. 25.01.2024 14:31:53

Zdaniem posła Skwarka posłowie powinni być bezkarni, Mogą robić świństwa innym ludziom, to takie katolickie, Panie Skwarek zostali skazani i powinni być w więzieniu, Katolickie radio może niech zrobi wywiad z ich ofiarami, Panie Skwarek PiS nawet uznaje prokuratorów stanu wojennego, Jeśli chodzi o podwyżki dla nauczycieli to widać, że PiS zazdrości, że te podwyżki będą, i to wysokie,