Drohiczyn

Rafał Siwek : „turyści przyjeżdżają do Drohiczyna głównie ze względu na rzekę Bug”

07
mar 2024

Turyści przyjeżdżają do Drohiczyna głównie ze względu na rzekę Bug, potem szukają innych atrakcji, mówił 7 marca w porannej audycji „O tym się mówi” na antenie Katolickiego Radia Podlasie, Rafał Siwek - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie.

- Hasło, które także w tym roku może przyświecać promocji Drohiczyna, to – Drohiczyn Bugiem malowany. Nieraz słyszymy jak ktoś mówi – Drohiczyn nad Bugiem, a na starych mapach nawet jest taka nazwa Drohiczyn nad Bugiem. Różnym osobom w różny sposób kojarzy się to miejsce, bo i z turystyką sakralną i szczególnie w ostatnich latach z turystyką kajakową, ale bardzo dużo turystów, być może większość z przyjeżdżających do Drohiczyna, zawsze zagląda nad rzekę Bug.

Rzekę Bug i nadbużańską przyrodę można obserwować on-line, to efekt ostatnio zrealizowanych projektów i zainstalowanych nad rzeką kamer. Link do całodobowej transmisji on-line z widokiem na rzekę Bug dostępny jest na stronie drohiczyn.pl Kamery mogą pomóc w obserwowaniu nadbużańskiej flory i fauny, ale mogą być też wskazówką dla osób jadących nad Bug, zerkając na transmisję można np. sprawdzić jaka jest pogoda.

Rzeka Bug i jej piękne zakola, które można obserwować z wieży widokowej i góry zamkowej to widoki często utrwalane przez turystów, fotografów czy malarzy. Bug jest atrakcję cenioną przez turystów, ale nie jedynym powodem odwiedzania Drohiczyna – historycznej stolicy województwa podlaskiego, z licznymi zabytkami, muzeami, wystawami i wydarzeniami organizowanymi przez cały rok a często wyjątkowymi, jak spływ rzeką Bug „500 kajaków”, Festiwal Filmów i Fotografii Przyrodniczych czy Podlaski Festiwal Klocków.

Gdy turysta kieruje kolejne kroki ku miastu muszą tam czekać na niego miejsca i wydarzenia, adresowane do rożnych grup wiekowych i rożnych upodobań, dlatego w ostatnich latach w strukturach ośrodka kultury uruchomiono: Wystawę Starych Motocykli, Nadbużańskie Centrum Turystyki Kajakowej, Zagubek – Ośrodek Promocji Produktu lokalnego, Puszczyk – Ośrodek Edukacji Ekologicznej oraz Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności - SOWA. Wspólna praca samorządu, instytucji kultury i podmiotów prywatnych zaowocowała wydłużeniem sezonu turystycznego, który zwykle rozpoczynał się weekendem majowym a teraz już na przełomie lutego i marca do Drohiczyna docierają turyści, zwłaszcza grupy zorganizowane.

Turystyka była tematem audycji „O tym się mówi”, o której z Rafałem Siwkiem - dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.