Na antenie radia

Zamiast dyskutować o odwołaniu Adama Glapińskiego, porozmawiajmy raczej o jego sukcesach – zaproponował na antenie Katolickiego Radia Podlasie poseł Sławomir Skwarek

19
lut 2024

Goszczący w poniedziałkowym wydaniu audycji „O Tym Się Mówi” poseł Sławomir Skwarek, odpowiadał między innymi na pytania dotyczące zapowiedzi odwołania prezesa NBP Adama Glapińskiego.

Gość Marcina Jabłkowskiego podkreślił, że prezes banku centralnego jest zgodnie z prawem nieusuwalny do końca kadencji, a zamiast o kruczkach prawnych warto porozmawiać o jego osiągnięciach. Pytany, czy należy do nich zaliczyć wysokie raty kredytów hipotecznych, poseł Skwarek zwrócił uwagę na rolę jaką pełni NBP.


O odwołaniu prezesa NBP Adama Glapińskiego mówił w czasie kampanii wyborczej obecny premier Donald Tusk. Ten temat powrócił za sprawą doniesień medialnych, które sugerują chęć rządzących do postawienia szefa banku centralnego przed Trybunałem Stanu.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Pochwalony Pon. 19.02.2024 14:19:05

Szczyt hipokryzji. Glapiński jako Prezes NBP regularnie ośmieszał swoje stanowisko, a zamiast apolityczności mieliśmy przykład działacza partyjnego. Z sukcesem to drukował pusty pieniądz, co dobiło nas inflacją 3 x większą niż w innych krajach UE. Niech działa tak w spółce Srebrna, poproszę.

bjp....... Wt. 20.02.2024 05:24:04

Dobrze, że nie reprezentuje on Siedlczan. Byłby dla nas WSTYD. Oglądam sesje sejmu. To poseł NIKT.

Józef Juchnikowski Wt. 20.02.2024 10:19:08

Teraz to porozmawiajmy o zielonym ładzie Pana Wojciechowskiego którym jeszcze rok temu się szczycił polski rząd wprowadzał przepisy w nocy przeciwko polskim rolnikom.

Ikskss Pon. 19.02.2024 10:59:13

Tak tylko o sukcesach PiS tylko o sukcesach hipokryci