Na antenie radia

Zażegnanie kryzysu w rolnictwie zależy od wielu czynników. Duża tu rola polskiego premiera – uważa Marek Sawicki/AUDIO

01
mar 2024

Były minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL powiedział w rozmowie z Radiem Podlasie, że czwartkowe rozmowy premiera z przedstawicielami rolników nie zawierały zbyt wielu konkretów. Parlamentarzysta w audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że konkretne za to powinny być działania Donalda Tuska, którego rolą jest przekonanie partnerów w Unii Europejskiej do zmiany myślenia o rolnictwie.

Wśród najpilniejszych tematów gość Marcina Jabłkowskiego wymienił zakończenie rozmów z krajami Ameryki Południowej w sprawie wsparcia dla tamtejszej produkcji rolnej.W opinii Marka Sawickiego Zielony Ład promowany przez unijne władze w obecnym kształcie nie ma już racji bytu. Gość Radia Podlasie zauważył, że jego założenia zostały w sposób stanowczy zawetowane przez protestujących w wielu krajach, również w Polsce, rolników.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Rwa kulszowa Sob. 02.03.2024 11:18:32

Po co zapraszacie tego zapszańca

Cvcvcv Sob. 02.03.2024 08:28:14

Fajnie wszystko tylko na antenie wydzwiek byl inny . Bylo o tym że wyszli rolnicy do premiera ktorzy nie maja czystego sumienia. A sam Sawicki podobno chcial kupić szkole za 1zl okolicy Sawic ...