Ryki

30-latek próbował uciec policjantom podczas kontroli drogowej. Jak się okazało, miał przy sobie narkotyki

Region Wt. 05.12.2023 17:08:07
05
gru 2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Kocku zatrzymali do kontroli drogowej Volvo. 30-latek podróżujący samochodem próbował uciec mundurowym, bo jak się okazało miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 2 grudnia po godzinie 20:00 w miejscowości Przytoczno. Policjanci z Komisariatu Policji w Kocku zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volvo. Gdy podeszli do auta, młody mężczyzna nagle wyskoczył z samochodu i zaczął uciekać, wyrzucając po drodze foliowy woreczek, który zauważyła funkcjonariuszka. Substancją w wyrzuconym woreczku okazała się być amfetamina.

30-letni mieszkaniec gminy Jeziorzany został szybko zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, gdzie zostały wykonane z nim dalsze czynności. Podczas kontroli przy 30-latku znaleziono drugi woreczek z zawartością proszku koloru białego. W trakcie przeszukania mieszkania znaleziono kolejne środki narkotyczne, które okazały się być mefedronem, amfetaminą i marihuaną. Substancje posegregowane były w foliowych woreczkach.

Łączna liczba znalezionych środków narkotycznych pozwoliłaby na sporządzenie kilkudziesięciu porcji dilerskich tych narkotyków. W związku z posiadaniem środków zabronionych, 30-latek został zatrzymany i przetransportowany do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Mężczyzna już wkrótce odpowie za posiadanie środków narkotycznych. Wczoraj Prokurator Prokuratury Rejonowej w Lubartowie zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.