Policja

300 litrów bimbru i sprzęt do produkcji alkoholu. Policjanci przerwali nielegalną działalność

Region Pt. 24.07.2026 13:57:45
24
lip 2026

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną przedstawili zarzut wytwarzania alkoholu etylowego bez zezwolenia 66-letniemu mieszkańcowi powiatu garwolińskiego. Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną wytwórnię, zabezpieczając 300 litrów bimbru oraz sprzęt służący do jego produkcji.

Policjanci z Garwolina przerwali nielegalną działalność 66-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który w swoim domu urządził prywatną wytwórnię alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 litrów bimbru w szklanych butelkach i plastikowych pojemnikach oraz kompletną instalację służącą do jego wytwarzania. Żadne z zabezpieczonych urządzeń nie posiadało wymaganych oznaczeń, a alkohol produkowany był bez stosownego zezwolenia – informuje kom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Podczas działań policjanci zabezpieczyli cały nielegalny towar, który został przekazany do specjalistycznych badań laboratoryjnych. Eksperci ustalą między innymi stężenie alkoholu.

W środę, 22 lipca, 66-latek usłyszał zarzut wytwarzania alkoholu etylowego bez zezwolenia. Zgodnie z ustawą grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczony alkohol, zgodnie z procedurą, pozostaje dowodem w sprawie – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że kupując nielegalny alkohol, nie ma możliwości sprawdzenia jego składu chemicznego. Produkowany w warunkach domowych bimber, bez zezwoleń, nadzoru i kontroli jakości, powstaje poza systemem akcyzowym i nie podlega żadnym normom bezpieczeństwa. Może zawierać m.in. metanol, toksyczne zanieczyszczenia lub substancje powstałe w wyniku niekontrolowanej destylacji. Spożycie alkoholu niewiadomego pochodzenia może prowadzić do ciężkich zatruć, a nawet zgonu.



na podst. inf. KPP Garwolin
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Wodnik Sob. 25.07.2026 05:57:54

Ale sukces policji ?. Policja to niech weźmie się za robotę i łapie prawdziwych gangsterów a nie zwykłych ludzi. Utrzymanie więźnia to w obecnych czasach kosztuje 7 tys złotych netto . Czy ta skórka jest warta wyprawki ?.

No comment Sob. 25.07.2026 13:00:14

Cóż tu komentować....... państwo nie lubi konkurencji. Zostały wyciągnięte najcięższe działa , została ruszona machina urzędnicza...... Kartonpaństwo w pełnej krasie.

floyd44 Sob. 25.07.2026 05:00:46

A czy kupując "legalny" mam możliwość jego sprawdzenia? To nie tyle dbałość o nasze zdrowie co likwidacja konkurencji.

Johny Sob. 25.07.2026 10:19:37

Stop niszczeniu drobnych przedsiębiorców