Sokołów

42-latka Dzień Kobiet spędziła w policyjnym areszcie po tym, jak kompletnie pijana wiozła troje dzieci

Region Wt. 12.03.2024 18:31:10
12
mar 2024

Do skrajnie nieodpowiedzialnej sytuacji doprowadziła 42-letnia mieszkanka powiatu sokołowskiego, która nie posiadając uprawnień do kierowania kierowała pojazdem mając ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Kobieta wiozła troje dzieci.

Policjanci z sokołowskiej drogówki w piątek, 8 marca wieczorem otrzymali informację o tym, że na terenie gminy Sabnie samochodem może poruszać się nietrzeźwa kobieta. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w poszukiwaniu pojazdu, który mogła prowadzić. Po pewnym czasie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którym kierowała 42-latka. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kobiety alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona ponad dwa i pół promila w organizmie. Dodatkowo w policyjnych systemach informacyjnych widniała informacja, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania.

42-latka nie jechała sama. Przewodziła troje swoich dzieci (7,13 i 15 lat). Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Dzieci zostały przekazane osobie wskazanej przez 42-latkę pod opiekę. Mieszkanka powiatu sokołowskiego usłyszała zarzuty. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. sierż. Aleksandra Borowska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.