Lubartów

7 osób poszukiwanych zatrzymanych w ciągu jednego dnia

Region Śr. 17.04.2024 16:43:26
17
kwi 2024

7 poszukiwanych osób zatrzymali policjanci w ciągu ostatnich 24 godzin. Zatrzymani wieku od 23-59 lat dopuścili się m.in. kradzieży, wykroczeń uciążliwych społecznie czy przestępstwa rozboju. Za te ostatnie przestępstwo zatrzymana została 25-latka oraz przebywający w tym samym mieszkaniu 50-latek. Mężczyzna ma do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności.

Do policjantów z Lubartowa każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności.

Tylko we wtorek, 16 kwietnia lubartowscy policjanci zatrzymali 7 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości do różnych spraw. W czynnościach związanych z zatrzymywaniem tych osób brali udział policjanci wydziału prewencji i kryminalni. Osoby te były poszukiwane, celem odbycia kary za popełnione przestępstwa. Pięć z tych osób było poszukiwanych do kradzieży, lub innych czynów uciążliwych społecznie, natomiast 50-latek i 25-latka poszukiwani byli do przestępstwa rozboju. Zostali zatrzymani wczoraj w mieszkaniu u jednego z nich. Mężczyzna ma do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności.

Część z zatrzymanych wczoraj trafiła już do aresztu śledczego. Dziś zgodnie z dyspozycją sądu zostaną przewiezieni kolejni.

Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

ierżant sztabowy Jagoda Stanicka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.