Garwolin

Bezpiecznie na drogach powiatu garwolińskiego

Region Wt. 02.04.2024 10:35:58
02
kwi 2024

Tegoroczne święta Wielkanocne na drogach powiatu garwolińskiego upłynęły bezpiecznie. Od piątku doszło do 8 niegroźnych kolizji. Na szczęście obyło się bez wypadków. Podczas 4 dni policyjnych działań, funkcjonariusze kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszali się pojazdami kierowcy, ale także w jaki sposób przewożeni byli pasażerowie. Sprawdzali też stan trzeźwości kierowców.

Wiosenna aura oraz świąteczna atmosfera sprzyjała przebywaniu na świeżym powietrzu. Na drogach można było zaobserwować więcej jednośladów – rowerzystów i motocyklistów. - Od piątku (29.03) do poniedziałku (1.04) na drogach powiatu garwolińskiego doszło do 8 niegroźnych kolizji. Na szczęście obyło się bez wypadków. Garwolińscy policjanci sprawdzali też stan trzeźwości kierujących. Wszyscy skontrolowani w tym zakresie kierowcy byli trzeźwi.

Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Dlatego podczas 4 dni policyjnych działań, funkcjonariusze kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący pojazdami. W minioną niedzielę (31.03) na drodze krajowej nr 76 w Łopaciance policjanci ruchu drogowego zatrzymali 29-letniego mieszkańca Warszawy, który samochodem osobowym przez teren zabudowany pędził z prędkością 120 km/h. Za rażące przekroczenie prędkości policjanci zatrzymali jego prawo jazdy kierowcy. 29-latek otrzymał mandat w wysokości 2 tys. zł oraz 14 punktów karnych – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Po raz kolejny garwolińscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie rozsądku na drodze.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.