Sokołów Podlaski

Bielany: zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP

Region Pon. 04.07.2022 13:09:47
04
lip 2022

W niedzielę, 3 lipca w Sokołowie Podlaskim, na stadionie sportowym przy ulicy Okrężnej odbyły się międzygminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Bielany, OSP z terenu gminy Sokołów Podlaski oraz OSP Cukrownia.

Zawody są ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków oraz będącego w ich posiadaniu podstawowego sprzętu. Są także znakomitą popularyzacją strażackiego ruchu w poszczególnych miejscowościach. W życie strażackie wnoszą ożywienie i mobilizują do jak najlepszego przygotowania się do zawodów, które obserwują licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Komisję sędziowską powołał bryg. Paweł Dmowski Komendant Powiatowy PSP Sokołów Podlaskim, a sędzią głównym zawodów był st. bryg. Sławomir Lipka zastępca Komendanta PSP Sokołów Podlaski. Po oficjalnym otwarciu zawodów przez przedstawicieli poszczególnych gmin drużyny OSP przystąpiły do rywalizacji.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach:

- sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami
- ćwiczenia bojowe.

W zawodach z gminy Bielany rywalizowało 7 drużyn męskich (OSP Bielany-Wąsy, OSP Błonie Duże, OSP Kowiesy, OSP Kożuchów, OSP Patrykozy, Trebień i OSP Wojewódki Dolne oraz 1 drużyna kobiet (OSP Trebień).

W zaciętej rywalizacji zawodów zwycięzcami z gminy Bielany została drużyna OSP Bielany-Wąsy.

Klasyfikacja końcowa trzech pierwszych miejsc po obu konkurencjach przedstawia się następująco:

I . OSP Bielany-Wąsy - 109,24 pkt.
II. OSP Wojewódki Dolne – 114,90 pkt.
III. OSP Kowiesy – 114,95 pkt.

„Wyrazy uznania należą się drużynie kobiet z OSP w Trebniu, która jak zwykle nas nie zawiodła i zaprezentowała wysoki pozom uzyskując świetny wynik” - piszą organizatorzy.

Po ogłoszeniu wyników przez sędziego głównego odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom międzygminnych zawodów sportowo - pożarniczych.
Dla drużyn z gminy Bielany, za trzy pierwsze miejsca zostały przyznane nagrody w postaci pucharów, dyplomów oraz nagród pieniężnych na zakup sprzętu strażackiego.
Wszystkim drużynom należą się podziękowania za obecność na zawodach i wielkie uznanie za pokaz umiejętności pożarniczych.

Rozgrywki zgromadziły liczną publiczność i cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców gmin biorących udział w zawodach.
Info i foto. UG Bielany

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook