Łuków

Ciąg pieszo – rowerowy przy ul. Żelechowskiej ma być gotowy w połowie wakacji

Region Śr. 19.06.2024 11:03:06
19
cze 2024

W Łukowie trwa budowa nowego odcinka ścieżki – pieszo rowerowej. Powstaje on wzdłuż ulicy Żelechowskiej, czyli wzdłuż drogi wojewódzkiej 807. Kiedy będzie gotowy, połączy miasto z gminą.

Budowa niespełna 800-metrowego odcinka ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż ulicy Żelechowskiej to inwestycja, o której mówiło się w mieście od wielu lat. Znajduje się on pomiędzy istniejącym już ciągiem pieszo – rowerowym w Łukowie i w gminie Łuków. W związku z tym, że ulica Żelechowska jest drogą wojewódzką, głównym inwestorem jest tutaj Zarząd Dróg Wojewódzkich. Ale władze Łukowa też dokładają się do tych prac. Po pierwsze z budżetu miasta zapłacono za dokumentację projektową. Po drugie – jest też wkład finansowy w realizację tego zadania.

Jak informuje nas radny wojewódzki Ryszard Szczygieł, który zabiegał o realizację tej inwestycji, jej koszt to 1 milion 230 tys. zł. 65 procent tej kwoty to pieniądze, które Zarząd Województwa pozyskał z Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz z Rządowego Funduszu Budowy Dróg. Pozostałą kwotę podzielono pomiędzy Zarząd Dróg Wojewódzkich i samorząd Łukowa.

Prace wykonuje lokalna firma. Jej szef Bogdan Kucharski, zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem. Mówi nam również, że wprawdzie termin wykonania inwestycji upływa pod koniec sierpnia, to jego pracownicy postarają się zrobić tak, aby wszystko było gotowe już w połowie wakacji.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Adrian Śr. 19.06.2024 09:29:44

Szkoda, że nie jest to droga rowerowa asfaltowa. Swego czasu, o ile się nie mylę była petycja mieszkańców o budowę dróg rowerowych asfaltowych bo te z kostki są niewygodne dla cyklistów. Taka szansa została niewykorzystana. A przy obwodnicy cyk - jest asfalt.

Piotr Czw. 20.06.2024 04:18:00

Niech Pan Burmistrz nie zapomni o komunikacji miejskiej dla mieszkańców ul. Żelechowskiej. To że" zrobi "nam chodnik wcale nie znaczy że już nam nie trzeba darmowych autobusów.

andrju Śr. 19.06.2024 12:49:33

Piękna inwestycja w części gminy, za częścią miejską, w ulicy Żelechowskiej, porasta, jest brudna i nieprzygotowana do sezonu rowerowo - letniego. Znając fafluśniactwo miejskich służb ta inwestycja też ulegnie inwazji zieleni i brudu. Może od razu zalać asfaltem jak mówił mój przedmówca. A na Wereszczakówny nic się nie dzieje, połamane chodniki, nieadekwatne wjazdy chodnikowe do istniejących rzeczywistych. Studzienki puikowskie się zapadają pod ciężkim sprzętem budowlanym o ich stanie zapchana brudem nie wspomnę. Może zamiast podwyżek za śmieciogarniecie miasto?

Głos ludu ,głosem wołającego na puszczy... Śr. 19.06.2024 10:18:48

...decydenci zawsze mają rację , i chodzą swoimi drogami.Owszem ,zwrócą się do narodu , przed wyborami.