Parczew

Ciężarówka uderzyła w drzewa. Kierowcę zabrał śmigłowiec LPR

Region Wt. 21.05.2024 18:02:57
21
maj 2024

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 20 maja w gminie Sosnowica. Kierujący Volvo zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając pojazdem i naczepą w przydrożne drzewa. W efekcie doprowadziło to do przewrócenia się naczepy wraz z ładunkiem. Mężczyzna śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 820 w gminie Sosnowica. Ok. godz. 2.35 kierujący samochodem ciężarowym Volvo, jadąc od strony Ludwina w kierunku Nowego Orzechowa najprawdopodobniej w wyniku zmęczenia, zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie na pobocze, uderzając naczepą jedno z drzew, a następnie kabiną w kolejne drzewo, co doprowadziło do przewrócenia się naczepy wraz ładunkiem. 36-latek został śmigłowcem LPR przetransportowany do szpitala. Od mężczyzny została pobrana krew do badań.

Przypomnimy, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Koniecznie trzeba zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Zlekceważenie tych objawów może okazać się tragiczne w skutkach, a czasem już nieodwracalne.

sierżant sztabowy Anna Borowik

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mariusz Wt. 21.05.2024 15:10:04

Zaczną się zakazy wakacyjne i po spędzonym dniu w gorącej kabinie kierowca "wypoczety" ruszy w nocy w trasę bo najważniejszy jest przepis a nie zmęczenie kierowcy, człowieka tam nikt nie traktuje by mu pomóc pod względem bezpieczeństwa i jego komfortu pracy. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich kierowców.