Siemiatycze

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie otrzymał medal im. Andrzeja Struja

Region Wt. 26.09.2023 09:29:24
26
wrz 2023

Aspirant Marcin Uszyński z Posterunku Policji w Drohiczynie z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Kamińskiego, otrzymał medal im. podkom. Andrzeja Struja.

Funkcjonariusz zasłużył na takie wyróżnienie. Podczas służby z narażeniem własnego życie wszedł do palącego się domu i ugasił pożar. Podczas uroczystości obecny był również Komendant Główny Policji, gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, który wyraził dumę z tak bohaterskich czynów funkcjonariuszy.
Medal im. podkom. Andrzeja Struja jest szczególnym wyróżnieniem dla policjantów, którzy narazili własne życie, aby pomóc innym osobom. Do takiego bohaterskiego czynu przysłużył się dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie aspirant Marcin Uszyński, który widząc pożar w budynku, wybił szybę i przez okno wszedł do środka. Gaśnicą z radiowozu ugasił rozprzestrzeniający się ogień. Zaraz po tym, zatrzymał mężczyznę, który oblał benzyną wnętrze domu i je podpalił. Swoją postawą zasłużył na miano bohatera.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji funkcjonariusz z powiatu siemiatyckiego otrzymał z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Kamińskiego, medal im. podkom. Andrzeja Struja.

O bohaterskich zachowaniach siemiatyckich policjantów pisaliśmy TUTAJŹródło: KPP Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
ksienciunio Czw. 28.09.2023 03:42:35

i voucher na boomboxa

Znajoma Wt. 26.09.2023 06:40:32

Brawo Błażej!