Sokołów

„Ekologiczny Piknik Rodzinny – Środowisko ponad wszystko”

Region Śr. 07.06.2023 16:52:26
07
cze 2023

5 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej odbył się „Ekologiczny Piknik Rodzinny – Środowisko ponad wszystko”.

Piknik był dofinansowywany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 30 tys. zł. Głównym celem projektu było budowanie postaw proekologicznych połączonych z aktywnymi działaniami na rzecz środowiska, pogłębianie wiedzy i wrażliwości ekologicznej.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście, wśród których znalazły się Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Jabłonnie Lackiej. Przy okazji dzieci zwiedziły mury szkoły, do której przyjdą od września. Podczas imprezy uczniowie mogli poszerzać swoją wiedzę na temat ekologii i wziąć udział w wielu różnorodnych doświadczeniach, zabawach i pokazach. Do dyspozycji uczestników był zaaranżowany na pokój zagadek wielki dmuchany namiot. Aby wydostać się z escape room’u uczestnicy musieli rozwiązać zagadkę związaną z tematyką segregacji odpadów. Uczestnicy korzystając z technologii VR mogli wziąć udział w cyfrowej wspinaczce i zobaczyć piękno otaczającego świata z bardzo wysoka. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko sadzenia roślin. Chętni mogli samodzielnie udekorować doniczkę, w której posadzili rośliny. Odwiedzając stanowisko OZE uczniowie dowiedzieli się czym jest OZE, co to są wiatrownie i ich wykorzystanie przy wytwarzaniu prądu, czym są panele fotowoltaiczne i jak działają. Uczniowie dowiedzieli się jak wykonać bombę nasienną, która jest doskonałym sposobem na zazielenienie i ukwiecenie nieużytków. Uczestnicy tworzyli oryginalne, niepowtarzalne naszyjniki i bransoletki przy użyciu resztek różnobarwnych tkanin bawełnianych. Dzieci mogły przekonać się, że ekoozdoby są nie tylko wyjątkowe, ale też pozwalają nam zadbać o przyrodę, poprzez dawanie drugiego życia różnym materiałom. Samodzielnie tworzyli także ziołowe, naturalne mydełka i kule do kąpieli. Uczestnicy korzystali z takich atrakcji jak puzzle xxl, ekologiczny twister, koło fortuny, eko ramka do zdjęć, dmuchańce. Stołówka szkolna przygotowała dla wszystkich uczestników imprezy ciasteczka owsiane i lemoniadę.
źródło: inf pras

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.