Biała Podlaska

Ekstremalne zjawiska pogodowe. I co dalej?

Region Pt. 30.07.2021 16:51:33
30
lip 2021

Powodzie błyskawiczne, deszcze nawalne czy długie okresy suszy, to tylko niektóre ekstremalne zjawiska pogodowe, z którymi coraz częściej mamy do czynienia. To także wyzwanie, którym należy się zająć na poważnie.

Od lat coraz więcej mówi się o postępujących zmianach klimatu. Do tego coraz częściej w całej Polsce, a także w naszym regionie dochodzi do nietypowych i ekstremalnych zjawisk pogodowych m.in. nawalnych deszczy, powodzi błyskawicznych czy suszy, która utrzymuje się miesiącami. Zmiany te to wyzwanie nie tylko dla mieszkańców czy rolników, którzy często tracą dorobek życia, ale także dla samorządów, służb publicznych, ale przede wszystkim dla rządzących. Temat zmiany klimatu omawiany była także podczas ostatniego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządku i Samorządy Terytorialnego.

O ekstremalnych zjawiskach pogodowych i ich skutkach, a także działaniach podjętych przez władze gminy Terespol w celu zapobiegania m.in. powodziom Izabela Chajkaluk rozmawiała z Krzysztofem Iwaniukiem, Wójtem gminy Terespol. POSŁUCHAJ


ICH/Kobylany [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.