Garwolin

Garwolin: kolejna inwestycja z dofinansowaniem samorządu Mazowsza

Region Pon. 14.02.2022 09:14:17
14
lut 2022

Ponad kilometrowy odcinek ul. Sławińskiej w Garwolinie ma nową nawierzchnię, którą wybudowano dzięki finansowemu wsparciu samorządu Mazowsza. Uroczyste przecięcie wstęgi na ulicy odbyło z wielką pompą, a uświetnił je występ Teatru Rękawiczka. OSP Leszczyny otrzymała również prezent.

Oficjalne oddanie do użytkowania zmodernizowanej ulicy Sławińskiej miało miejsce w sobotnie popołudnie 12 stycznia. Na placu przy remizie OSP Leszczyny zgromadziło się liczne grono mieszkańców ulicy, strażacy, radni miejscy, władze samorządowe miasta Garwolina i przedstawiciele samorządu Mazowsza. - Dzisiejsza uroczystość ma wyjątkowy charakter. Pamiętam, jak w 2019 roku rozmawialiśmy o ulicy Sławińskiej, najstarszej w mieście, która przez pół wieku była ulicą gruntową. Mieszkańcy bardzo prosili, żeby coś zrobić, aby była ona przejezdną, a jej wyjątkowość polega na tym, że stanowi małą obwodnicę miasta. Jeszcze nie do końca, bo brakuje małego odcinka, ale...- mówiła burmistrz Marzena Świeczak. Droga budowana była etapami. Całkowity koszt inwestycji, to ponad 650 tys. zł, w pierwszym roku wykonano prace na 320 tys, zł, w drugim ponad 330 tys. zł. - I tak wspólnymi silami 50/50 z województwem mazowieckim, dzięki naszym wspaniałym przyjaciołom, ich przychylności i hojnych portfeli tak naprawdę, macie szanowni państwo piękną, równą drogę- dodała.

Symbolicznego przecięcia wstęgi na drodze dokonali marszałek województwa Adam Struzik, członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska, burmistrz Marzena Świeczak, jej zastępca Albert Baran, radni miejscy, przedstawiciele mieszkańców oraz dziekan dekanatu garwolińskiego, ks. kan. Stanisław Szymuś, który inwestycję drogową poświęcił. - Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc w przebudowie tej ulicy. Staramy się Garwolinowi pomagać, tutaj w ostatnim czasie trafiły naprawdę poważne środki finansowe. Obiecaliśmy i dotrzymaliśmy słowa, a taką opiekunką i matką chrzestną tego wszystkiego jest marszałek Janina Ewa Orzełowska oczywiście- akcentował marszałek Struzik. Marszałek nawiązał też do pozostałego do remontu odcinka, który zepnie ulicę Sławińską ze Źródlaną. W podobnym tonie wypowiadał się członkini zarządu Mazowsza Janina Ewa Orzełowska, która pogratulowała burmistrz skutecznego pozyskiwania środków na kolejne inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju miasta.

Strażacy z OSP Leszczyny również otrzymali tego dnia od samorządu Mazowsza niezbędny w działalności sprzęt, a mianowicie pompę spalinową pływającą i pilarkę.
Uroczystość uświetnił występ aktorów Teatru Rękawiczka, którzy przedstawili scenkę odbioru zmodernizowanej ulicy.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.