Biała Podlaska

Gmina Łomazy podpisała umowę na kolejne duże zadania inwestycyjne

Region Śr. 10.07.2024 07:39:24
10
lip 2024

Ponad siedmiokilometrowy odcinek drogi powiatowej przebiegający przez trzy miejscowości w gminie Łomazy oraz Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to dwa zadania, na które samorząd podpisał niedawno umowy z wykonawcami. Już niedługo rozpoczną się prace.

Władze gminy Łomazy kontynuują ofensywę inwestycyjną poprawiając i rozbudowując drogi gminne, ale także drogi powiatowe przebiegające przez teren samorządu. Tak duże zadania są możliwe dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków z funduszy zewnętrznych. W tym roku rozpocznie się budowa kolejnego dużego odcina drogi powiatowej o długości ok. 7 kilometrów. Będzie to najważniejsze zadania inwestycyjne, którego koniec zaplanowano na jesień przyszłego roku.

W trosce o poprawę jakości życia mieszkańców w gminie powstanie również PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie mieszkańcy będą mogli dostarczać zużyte sprzęty AGD czy RTV. Na oba zadania zostały już podpisane umowy z wykonawcami. Więcej na ten temat powiedział wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.