Łuków

Gmina Stanin: na boisku w Jeleńcu powstaje oświetlenie

Region Czw. 04.02.2021 10:53:00
04
lut 2021

Na boisku w Jeleńcu będzie już wkrótce gotowe oświetlenie. Jego budowa właśnie się rozpoczęła. To część prac zaplanowanych w ramach realizacji projektu „Modernizacja oświetlenia ulicznego na trenie Gminy Stanin”.

Na terenie gminy Stanin rozpoczęła się wymiana oświetlenia. W miejsce rtęciowych i sodowych lamp instalowane są lampy typu LED. W całej gminie wymienionych zostanie w sumie 1101 punktów świetlnych. Projekt, który jest właśnie realizowany, obejmuje m.in. wymianę oświetlenia w miejscowościach Józefów, Jarczówek i Nowy Stanin. Zakłada też powstanie nowych linii oświetleniowych w Borowinie Gąseckiej i w Borowinie Sarnowskiej. Będzie też nowe oświetlenie na boiskach w Jeleńcu i Zastawiu.

Na boisku w Jeleńcu oświetlenie właśnie powstaje. Zainstalowanych tam zostanie sześć nowych, stalowych masztów oświetleniowych, które wyposażone będą w 48 naświetlaczy LED.

Wartość całej inwestycji to ponad 1,5 mln zł. Ponad 1 mln zł władze gminy Stanin pozyskały na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Zdjęcie: Urząd Gminy Stanin

AKup/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.