Radzyń Podlaski

Inwestycja w gazociąg zamiast zysku przyniosła ogromne straty

Region Pt. 02.06.2023 11:29:12
02
cze 2023

Reklamy namawiające do podejrzanie atrakcyjnych inwestycji to nie nowość. Ta zachęcająca do zainwestowania w gazociąg skusiła 67-latkę z gminy Komarówka Podlaska. Kobieta zamiast zarobić gigantyczne pieniądze straciła blisko 80 tysięcy złotych.

W mediach społecznościowych pojawiają się fałszywe reklamy, gwarantujące wysokie i pewne zyski, zachęcając do inwestowania w gazociąg Baltic Pipe, w którym można uzyskać kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Na reklamach widnieją spreparowane wypowiedzi znanych osób zachęcających do inwestycji. Oszuści przekonują, że potencjalny inwestor ma możliwość uzyskania wysokiego dochodu z handlu gazem. W swojej ofercie zapewniają, że wystarczy zostać udziałowcem by zarabiać każdego miesiąca.

W taką atrakcyjną ofertę uwierzyła 67-letnia mieszkanka Komarówki Podlaskiej. Po podaniu swojego imienia, nazwiska, numeru telefonu w formularzu zgłoszeniowym, skontaktował się z nią konsultant, który dokonał pozostałych formalności. Zażądał także przesłania zdjęć dowodu osobistego oraz zdjęcia twarzy w celu identyfikacji przy kontaktach z przedstawicielami firmy. W trakcie rozmowy z „konsultantem” prowadzonej za pomocą komunikatora, oszust przekonał ją do zainstalowania aplikacji, w której podanie loginu i hasła do bankowości skutkowało utratą środków z rachunku bankowego. Kobieta wiedziona chęcią dużych zysków wykonywała wszystkie polecenia konsultanta. Efektem końcowym tej inwestycji jest utrata środków w kwocie niemal 80 tysięcy złotych.

podkomisarz Piotr Mucha

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook