Biała Podlaska

Jarosław Kaczyński w Kodniu: Ochrona granic zewnętrznych Polski jest zadaniem priorytetowym

27
lip 2023

Wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział, że ochrona granic zewnętrznych Polski jest zadaniem priorytetowym władz. Prezes PiS odwiedził 27 lipca Kodeń nad Bugiem leżący na granicy z Białorusią.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że trwa odtwarzanie jednostek wojskowych na wschód od Wisły. Wicepremier Kaczyński podkreślił, że wzmacniana jest fizyczna ochrona granicy z Rosją i Białorusią w postaci budowy płotu oraz zabezpieczeń elektronicznych. Zapowiedział ich rozbudowę, również na Bugu. Spotkanie obserwował nasz reporter Łukasz Goławski. Wkrótce pełna relacja z wizyty Prezesa PiS w Kodniu.

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na obecność Grupy Wagnera tuż przy granicy z Białorusią. „Tutaj niedaleko stąd oni ćwiczą, pewni trzy czy cztery kilometry od tego miejsca. Chcemy powiedzieć jasno, że robimy wszystko co trzeba i co jest wystarczające, żeby ewentualne prowokacje czy agresywne przedsięwzięcia groźniejsze niż te poprzednie odeprzeć z łatwością” - mówił prezes PiS.

Najważniejsi politycy odwiedzają 27 lipca tereny leżące na granicy wschodniej w naszym regionie. Premier Mateusz Morawiecki gości w Sutnie w pobliżu Mielnika.


Fot. ŁG
AI/ŁG
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
,...... Czw. 27.07.2023 14:59:54

Kodeń nie leży na granicy, a przy granicy z Białorusią. Rakieta z Moskwy leci kilkadziesiąt sekund - wojsko w Białej nawet nie zdąży uruchomić alarmu! My w Polsce mamy ale Wojsko Rozśmieszania Wroga a szczególnie ty na Wszchodzie 😂😂😂

koszt Czw. 27.07.2023 17:44:54

Po co o tym pisać. Jest dużo ważniejszych tematów niż wycieczki Kaczyńskiego na koszt podatników. Napiszcie coś o kurnikach w gminie Kodeń. To jest teraz problem, który zajmuje tam ludzi.