Łuków

Jest oferta na wykonanie oświetlenia na tzw. „Górce”

Region Pt. 15.09.2023 11:45:54
15
wrz 2023

Wszystko wskazuje na to, że uda się jednak zmodernizować tzw. boisko „Górka” w Łukowie. Inwestycja będzie miała wprawdzie mniejszy zakres niż to planowano, ale jednak projekt, który wygrał drugą edycję Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego, uda się zrealizować.

Przypomnijmy. W drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego zwyciężył pomysł modernizacji tak zwanego boiska „Górka”, znajdującego się obok stadionu. Na zadanie to przeznaczono w budżecie miasta 300 tys. zł. Pomysł zaczęto realizować w tym roku. Najpierw wybrano firmę, której zlecono opracowanie projektu modernizacji boiska „Górka”.

Zaplanowano tam m.in. budowę oświetlenia masztowego, automatycznego systemu odwadniania i nawadniania oraz montaż siatki chroniącej boisko przed gryzoniami. Kiedy dokumentacja była gotowa ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy. Niestety kwoty zaproponowane przez dwóch oferentów znacznie przekraczały środki zabezpieczone na to zadanie. Przetarg powtórzono ograniczając zakres inwestycji. Zrezygnowano z budowy instalacji odwadniającej oraz z siatki chroniącej przed gryzoniami. Pomimo ograniczenia zakresu prac do drugiego przetargu przystąpiła tylko jedna firma, która zaoferowała, że wykona to zadanie za 730 tys. zł.

W tej sytuacji zaczęto rozważać w magistracie czy nie zrezygnować z tego zadania. Ale zanim podjęto tę decyzję do burmistrza zgłosił się pomysłodawca zwycięskiego projektu i złożył wniosek, aby ograniczyć zakres inwestycji do budowy oświetlenia i montażu piłko-chwytów, i raz jeszcze spróbować wyłonić wykonawcę. Burmistrz Piotr Płudowski przychylił się do tego wniosku. Przetarg na budowę oświetlenia i montaż piłko-chwytów został ogłoszony. Oferty można było składać do 14 września.

W czwartek 14 września odbyło się otwarcie ofert. Wpłynęło ich cztery. Trzy z nich „zmieściły” się w kwocie zaplanowanej na to zadanie w budżecie miasta. Była to kwota 260 tys. zł. Najtańsza oferta, jak informuje nas burmistrz Piotr Płudowski, opiewa na kwotę 257 tys. zł.

Firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę ma teraz pięć dni na dostarczenie potrzebnych dokumentów. Kiedy to zrobi, będzie z nią można podpisać umowę. A kiedy to się stanie, będzie ona mogła przystąpić do budowy oświetlania i piłko chwytów. Prace mają być wykonane w tym roku.

Wszystko więc wskazuje na to, że uda się zrealizować projekt, który wygrał drugą edycję Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego. Okrojony, ale jednak.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
żenada Niedz. 17.09.2023 06:42:54

To co teraz na siłę będziecie coś robić żeby Pegon miał sukces?

zbysz Sob. 16.09.2023 16:26:53

Łuków nie ma ważniejszych potrzeb tylko boisko?

odpowiadam Niedz. 17.09.2023 09:40:06

To nie bedzie boisko tylko oświetlenie kartofliska - oświetlenie za 260 tysięcy złotych

Qwerty Pon. 18.09.2023 03:43:47

Ta inwestycja się kupy nie trzyma, robiona jest chyba tylko dlatego że prezes i burmistrz z tego samego nadania politycznego, jaki jest sens robić taki zakres jak tak największym problemem jest stan nawierzchni, kwiatek do kożucha, zaczynanie inwestycji od tyłka strony, później tylko będzie problem zrealizować resztę zakresu bo będą kable od lamp zakopane, ktoś próbuje zrobić sukces na sile ale cóż się dziwić jak wybory za pasem….